League of Legends

P3P eSports’un yeni nişancısı Reje oldu

flickr.com/lolespor

Şampiyonluk Ligi’nin yeni ekiplerinden P3P eSports, mevsimdeki ilk değişikliğini nişancı pozisyonunda yapmaya hazırlanıyor. Takım, daha önce kısa bir LCS tecrübesi de bulunan yetenekli oyuncu Reje ile anlaştı.

2017 Yaz Mevsimi için tecrübeli oyuncuların ağırlıkta olduğu bir ekip kuran P3P, nişancı ve orta koridora çaylak oyuncu tercih etmişti. Orta koridordaki Shoshin, 2017 Kış Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde Team Turquality’de oynamış ve ne kadar yetenekli olduğunu göstermişti. Nişancı rolündeki Amades ise çok daha az tanınan bir oyuncu. Daha önce ülke liglerinde oynayan ve fazla deneyimi bulunmayan oyuncu, tekli dereceli yeteneği olarak transfer edildi. Fakat P3P’in Amades’ten beklediğini almadığını söylemek gerekiyor. İmza şampiyonu Draven ile harikalar yaratsa da genel olarak diğer nişancılar ile aynı oyunu sergileyemedi.

Ekibin yeni transferi Reje’nin ise Amades’e oranla çok daha fazla tecrübesi olduğunu belirtelim. Daha önce Unicorns of Love ve Tricked Esports gibi organizasyonlarda forma giyen oyuncu, kısa bir süre için EU LCS’te Vitaliy ile oynamıştı. Son olarak Alternate’te yer alan Reje, Cognac ile ekibin başarısı için önümüzdeki haftadan itibaren alt koridorda mücadele edecek.

P3P eSports için problemlerden birisi nişancı olsa da çözülmesi gereken farklı sıkıntılar da bulunuyor. Rawbin’in verimsizliği ve oyuncunun Shoshin ile olan sinerjisinin yetersiz kalması, takımın oyun planını Vadi’ye yansıtamamasına yol açıyor. Şu an için uyumsuzlukları fazlasıyla dikkat çeken P3P’in ilerleyen haftalarda baskın bir nişancı ile işleri yoluna koyma ihtimali ise yüksek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir