League of Legends

Galakticos ligde kalmayı başardı

Yükselme Ligi’ni 2. sırada bitiren Beşiktaş eSports ile ligde kalabilmek adına mücadele eden Galakticos, seriden 3-0 galip ayrılarak hedefini gerçekleştirmiş oldu.

Yükselme Ligi’nde ciddi transferler yaparak önemli kadrolar kuran takımlar arasında başı çeken Beşiktaş, iyi geçirdiği normal sezonun ardından finalde HWA ile karşılaşmış ve seriden 3-0 yenik ayrılarak ŞL’ye direkt yükselme şansını elinden kaçırmıştı. Şampiyonluk Ligi’nde kötü bir sezon geçiren ve Yaz Mevsimi’ni 7. sırada tamamlayan Galakticos ile eşleşen ekibin amacını gerçekleştirmek için elinde bir şans daha vardı. Bu yolda 5 maçlık seride kozlarını paylaşan iki ekipten hedefini gerçekleştiren ve gelecek sezon ŞL’de yer almaya hak kazanan taraf Galakticos oldu.

Seride oynanan üç karşılaşmada da rakibinden daha iyi bir görüntü çizen GAL, ilk iki maçı oldukça rahat bir biçimde kazanmayı bildi. Özellikle Corki ve Taliyah seçimleri yapan LongB’nin bu iki mücadelede kötü bir performans ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Beşiktaş’ın ŞL şansını sürdürmek için mutlak şekilde kazanması gereken son maçta sürpriz bir seçim yaptığını gördük. Üst koridor yıldızı Flaxxish’in ellerine imza şampiyonu Jax’ı veren ekipte LongB de Syndra karşısına Ekko tercih etti. Maça iyi başlayan ve bir süre üstünlüğü elinde bulunduran Beşiktaş, yapılan basit hatalar ve kötü kararlar sonrası rakibine yine boyun eğdi ve ŞL hayallerini bir başka bahara ertelemiş oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir