League of Legends

Worlds 2017’de dördüncü gün karşılaşmaları tamamlandı

Riot Games

Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor’un da boy gösterdiği ve toplamda altı karşılaşmanın oynadığı Worlds 2017 grup aşaması dördüncü günü tamamlandı.

Gün D grubu maçlarıyla başladı ve turnuvanın en çetrefilli grubunda işler iyice karıştı. Team WE Flash Wolves karşısında galip gelirken Misfits de kaybetmez gibi görünen TSM’e karşı kazanınca, haftaya başlayacak rövanş maçları öncesi D grubunda ilk iki sıranın sahibi ile alakalı ufacık bir fikir yürütmek bile zor hale geldi. B grubunda ise önceki günlerdeki gibi sürprize yer yoktu. Longzhou Fnatic’i 21 dakikalık karşılaşmanın sonunda skor dahi vermeyerek alt ederek Worlds takipçilerini yanıltmadı. Gigabyte Marines ise sürprizle başladığı ilk günün ardından Longzhou’dan sonra Immortals’a da yenilerek zaten pek gerçekçi olmayan üst tura çıkma hayallerini zora sokmuş oldu.

Günün son iki karşılaşması ise temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’ninde bulunduğu C grubu takımları arasında oynandı. İlk maçta temsilcimiz Samgung Galaxy’e karşı ilk 5 dakikasında oldukça geri düştüğü maçı harika şekilde çevirerek 50. dakikaya kadar getirdi. 2 baron, 1 kadim ejder ve bolca skor aldığımız maçı maalesef 3. baron savaşında ufak bir koordinasyon hatası sonucu verdiğimiz skorlarla kaybettik. Ancak 1907 Fenerbahçe nihayet özlediğimiz, beklediğimiz kimliğine büründü ve turnuvayı takip eden tüm League of Legends taraflarlarına Türkiye’de geçen senenin Worlds finalistine soğuk terler döktürebilecek takımların olduğunu kanıtladı. Günün son maçında iki rakibimiz G2 Esports ve Royal Never Give Up karşı karşıya geldi. G2’nun gayet iyi başlayıp bir süre önde götürdüğü maçı RNG Uzi’nin harika Twitch oyunuyla çevirdi ve Longzhou ve SKT’den sonra turnuvada 3’te 3 yapan bir başka takım olmayı başardı.

 

Worlds 2017’de dördüncü gün alınan sonuçlar şu şekilde:

Royal Never Give Up 1-0 G2 Esports

1907 Fenerbahçe 0-1 Samsung Galaxy

Longzhu Gaming 1-0 Fnatic

GIGABYTE Marines 0-1 Immortals

Misfits 1-0 TSM

Team WE 0-1 Flash Wolves

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir