League of Legends

Vizicsaczi ve Nukeduck, Schalke 04’e transfer oldu

Riot Games

Avrupa LCS’te transfer dönemi tüm hızıyla başladı. ESPN’in haberine göre bu mevsim EU LCS’e yükselen Schalke 04 üst koridoruna Vizicsacsi’yi getirirken orta koridoruna ise Vitality’den Nukeduck’ı transfer etti. 

Geçtiğimiz mevsim harika bir EU CS performansı sergileyen Schalke 04, transferlerine başladı. İlk olarak koç pozisyonuna eski Riot Games EU yorumcusu Krepo’yu getiren takım, orta koridoruna Nukeduck, üst koridoruna ise Vizicsaczi’yi getirdi. Takım ile EU CS’de mücadele eden oyunculardan sadece Upset kadroda tutuldu.

Unicorns of Love’ın orjinal kadrosunda yer alan Vizicsaczi de transfer döneminin sıcak oyuncularından biriydi. NA LCS’e bu yıl katılan OpTic Gaming’e transfer olacağı konuşulan oyuncu, Hylissang ile ayrılmak istemediğinden ötürü takım bu kararından vazgeçmişti. Öte yandan Hylissang’ın Fnatic’e transfer oluşu ise Vizi’nin NA’e gideceği yönündeki dedikoduları güçlendirse de oyuncunun seçimi EU LCS’ten yana oldu.

Nukeduck ise Avrupa sahnesinin en eski oyuncularından biri. Lemondogs ile 2013 yılında Worlds’e katılan, ardından Roccat ve Vitality gibi takımlarda forma giyen oyuncu, fena olmayan bir Yaz Mevsimi geçirdi. Tecrübesinin yanında mekanik anlamda da hala üst düzey orta koridorlarından birisi olan Nukeduck, önümüzdeki mevsim Schalke 04 forması giyecek.

2016 yılında Elements’in EU LCS’teki slotunu satın alarak League of Legends sahnesine adım atan ünlü futbol kulübü, EU CS’ye düşmüş ve ilk denemesinde LCS’e geri dönememişti. Espora olan yatırımını geri çekmeyen ve aksine daha yoğun bir şekilde sektör ile ilgilenen takım, 2017 Yaz Mevsimi sonunda tekrar LCS’e yükselmeyi başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir