League of Legends

Febiven ve Solo, Clutch Gaming’e transfer oldu

Riot Games

Franchising sistemine geçen NA LCS’in yeni takımı Clutch Gaming, ESPN’in haberine göre orta koridoruna Febiven, üst koridoruna ise Solo’yu transfer ederek kadrosunu tamamladı.

2018 sezonundan itibaren NA LCS’te büyük değişiklikler yaşanacak. Franchising sistemi ile lige yeni takımları da kabul eden Riot Games, Houston Rockets’in lige başvurusunu kabul etmişti. Riot kuralları gereği NBA takımının ismini kullanamayan organizasyon, önümüzdeki sezondan itibaren mücadele edecek olan takımın ismini Clutch Gaming koydu. NBA’da data analizi konusunda oldukça ileri bir seviyede olan Rockets, aynı mentaliteyi League of Legends’a da taşıyacak. Kulüp kadro konusunda ise önemli adımlar kaydetti. Daha önce ESPN’in haberine gör Lira, Hakuho ve Apollo’yu kadrosuna katan Clutch, son olarak yine aynı kaynağa göre orta koridoruna Febiven, üst koridoruna ise Solo’yu getirdi. Clutch’ın koç rolünde ise geçtiğimiz yılı Team Liquid’de tamamlayan DLim yer alacak.

Avrupa’da yeni nesil orta koridorlar arasında en iyisi olarak gösterilen Febiven, H2K ile lige yükseldikten sonra Fnatic’e transfer olmuş ve 2015 yılında EU LCS’i domine eden kadronun orta koridorunda yer almıştı. 2015’te Fnatic ile Worlds’te Yarı Final gören oyuncu, 2016 yılını ise hayal kırıklığı ile tamamladı. Son olarak 2017’de H2K’ye transfer olan oyuncu, burada da eski performansını sergileyemedi ve H2K ile sadece EU LCS Yarı Finali görebildi.

Bununla birlikte Solo ise Kuzey Amerika’nın yükselen değerlerinden birisi. Cloud9 ile profesyonel kariyerine başlayan oyuncu, son olarak Gold Coin United forması giymişti. Takımın Febiven ile hali hazırda iki yabancı hakkını kullanmış olması, üst koridorda yerli bir isme yönelmesine yol açtı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir