Counter-Strike: Global Offensive

Bir sonraki CS:GO majörü ESL Cologne olarak açıklandı

Gittikçe gelişen CS:GO sahnesinde bir sonraki major ESL Cologne olarak açıklandı. ESL’in Başkan Yardımcısı Ulrich Schulze’nin Twitter’dan duyurduğu ESL Cologne’un ödül havuzu 1.000.000 dolar olacak.

Bir önceki majörde ilk sekiz sırada bitiren Luminosity Gaming, Natus Vincere, Astralis, Team Liquid, Ninjas in Pyjamas, Fnatic, Counter Logic Gaming ve Vritus.pro turnuvaya davet edildi. Hatırladığımız üzere Luminosity geçtiğimiz haftalarda düzenlenen MLG Major Championship: Colombus’u finalde Na’Vi’yi 2-0 yenerek kazanmıştı.

Team Liquid ve Counter Logic Gaming’in doğrudan davet edilmesi ile beraber, ESL One Cologne Kuzey Amerika’dan iki takımın direkt olarak davet edildiği ilk turnuva oldu. Schulze, turnuvayı açıklamakla beraber yayın kuruluşu olarak PGL ile çalışacaklarını da belirtti. PGL şu anda Dota2’nin Manila Major turnuvasında yayıncı kurum olarak çalışıyor.

Başkan Yardımcısı açıklamasında şu sözleri sarf etti:

Geçtiğimiz yıl düzenlenen ESL One Cologne turnuvası tarih kitaplarında yerini aldı. Dünya’nın en çok izlenen ve en büyük Counter-Strike etkinliğini düzenledik. Fakat benim daha çok gurur duyduğum şey etkinliğin harika bir şekilde izleyicilere sunulmuş olması. Geliştireceğimiz şeyler her zaman bulunmakta ve geçtiğimiz yılki etkinlikten öğrendiklerimizi uygulayarak bu yılki turnuvada çıtayı yükseltmeyi hedefliyoruz. Umuyoruz ki hem sahadaki seyircilerimize hem de online seyircilerimize efsanevi bir deneyim yaşatacağız.

ESL, Cologne’daki turnuvaya katılanları belirlemek adına Colombus Major’u alt sırada bitiren 8 takımla mücadele edecek takımları belirlemek için Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nda Bölgesel Minor Turnuvalar düzenlenecek. Sonuçta, 16 takımdan 8’i, turnuvaya davet edilen diğer takımlar ile beraber ESL Cologne şampiyonluğu ve 500.000 dolarlık büyük ödül için mücadele edecek.

ESL Cologne 8-10 Hazıran tarihleri arasında, Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir