Counter-Strike: Global Offensive

Major CS:GO turnuvası Blast Pro Series, İstanbul’a gelebilir

Blast Pro Series

Türk espor sahnesi için dönüm noktası olabilecek gelişmeler yaşanıyor. İlki geçtiğimiz Kasım ayında Kophenag’da düzenlenen ve en büyük CS:GO takımlarının mücadele ettiği Blast Pro Series’in yeni durağı İstanbul olabilir.

Dün ve bugün itibariyle Blast Pro Series’in yapımcı kadrosunda bulunan Nicolas Estrup’ın Twitter üzerinden paylaştığı fotoğraflar ile Türk CS:GO ve espor takipçileri büyük bir heyecana kapıldı. Espor tarafında etkinliğe ve majör turnuvalara aç bir ülke olarak CS:GO’nun en yeni ve prestijli mücadelelerinden birine ev sahipliği yapma ihtimalimiz bile kalbimizin biraz daha hızlı atmasına yol açtı.

Blast Pro Series’i düzenleyen RFRSH Entertainment’ın İçerik Direktörü Nicolas Estrup, dün öğlen saatlerinde önce Galatasaray’ın mabedi Türk Telekom Arena, ardından da Ülker Sports Arena’dan fotoğraflar paylaşarak Blast Pro Series hashtag’i kullandı. Bugün öğlen saatlerinde de Vodafone Park Stadı’nı gezen ekip belli ki turnuva için yeni bir yer arayışında ve İstanbul’u detaylıca inceliyorlar. Elbette şu an için sıradaki Blast Pro Series’in İstanbul’da olup olmayacağı kesin değil, yine de bu kadar açık bir şekilde değerlendirilmesi bizleri heyecanlandırmaya yetti bile.

Kopenhag’da düzenlenen ilk Blast Pro Series’e Astralis, Faze Clan, G2 Esports, Ninjas in Pyjamas, North ve SK Gaming katılmış, 250,000 dolar ödül havuzu bulunan turnuvadan Astralis şampiyon olarak ayrılmıştı. Bu denli prestijli ve büyük takımları İstanbul’da canlı bir şekilde izlemek, bir ihtimal davet ile katılabilecek gururumuz Space Soldiers’ı da aralarında görmek gerçekten Türk esporu adına devasa bir adım anlamına gelebilir.

Umuyoruz İstanbul’da major bir turnuvaya ev sahipliği yapar ve bu harika deneyimi yerinde yaşama şansına erişiriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir