Counter-Strike: Global Offensive

BLAST Pro’da harita değişiklikleri olacak

CS:GO’da bu yaz İstanbul’un en sahipliği yapacağı ve espor sahnesinin en büyük etkinliklerinden biri olan BLAST Pro Series’i de etkileyecek harita değişikliğine gidildi. Cobblestone, profesyonel maçlarda kullanılacak haritalar listesinden çıkarılırken, yenilenen Dust II listeye eklendi.

Türk espor takipçileri geçtiğimiz aylarda BLAST Pro’nun ülkemizi geleceğini öğrenerek büyük bir heyecan yaşamıştı. Ülker Sports Arena’da düzenleneceği açıklanan etkinliğin tarihi ise 24 Haziran olarak belirlenmişti. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde erken seçim tarihi açıklanmış ve bu gün ünviersitelere giriş sınavının yanı sıra BLAST Pro ile de çakışmıştı. Sınav tarihi direkt olarak ertelenirken, Twitter üzerinden açıklama yapan BLAST Pro Series ekibi, uygun tarihler üzerinde çalışma yaptıklarını ve önümüzdeki günlerde gelişmeler hakkında duyuru yapılacağını belirtmişti.

Herkes etkinliğin yeni tarihinin açıklanmasını beklerken, bugün Valve tarafından harita güncellemesi haberi geldi. Cobblestone’un çıkarıldığı listeye yeni eklenen harita ise kısa süre önce görsel güncelleştirme alan Dust II oldu. Buna göre profesyonel turnuvalarda seçilebilecek haritaların tam listesi şu şekilde:

  1. Inferno
  2. Mirage
  3. Train
  4. Nuke
  5. Cache
  6. Overpass
  7. Dust II
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir