Counter-Strike: Global Offensive

CS:GO’ya yeni harita ile dev bir güncelleme geldi

Valve

Geçtiğimiz Şubat ayındaki güncelleme ile aktif harita havuzunda yaptığı değişikliklerden sonra Valve, yeni bir harita ve yeni bir silah kutusu ile CS:GO takipçilerini selamladı.

Valve geçtiğimiz Şubat ayında getirdiği güncelleme ile uzun bir süre önce bakıma aldığı yeni Inferno haritasını CS:GO severler ile buluşturmuş ve Dust 2’yi bakıma almıştı. Bu gelişmenin ardından uzunca bir süre sessizliğini koruyan geliştirici, bu sefer yeni ve büyük bir güncelleme ile tekrar karşımıza çıktı.

Söz konusu yeni güncelleme beraberinde oynanışa dair büyük değişiklikler, harita düzenlemeleri, 17 yeni silah dizaynının bulunduğu yeni bir silah kasası ve “Canals” adında yeni bir harita getiriyor. Canals görünüşü ve tasarımı ile direkt İtalya’nın turistik şehri Venedik’ten esinlenilmiş. Diğer klasik rekabetçi haritaların aksine Canals, sahip olduğu dar geçitleri ve bomba sitelerine ulaşım yollarının çok çeşitli olmasıyla harita kontrolünün nispeten daha zor olduğu bir harita. Buna rağmen bomba sitelerinin birbirinden çok farklı olması ve CT tarafının sitelere kolay ulaşımı Terörist tarafı için işleri zorlaştıracak gibi görünüyor. Ancak Terörist tarafının da avantajlı konuma geçebileceği durumlar da yok değil. Haritanın topluluk tarafından sevilip sevilmeyeceği önümüzdeki günler içinde netleşecek.

Canals haritasına ek olarak 17 yeni silah dizaynının da bulunduğu yeni bir silah kasası olan “Spektrum” oyuncuları bekliyor. Yeni silah kasası içerisinde sunulan silah dizaynlarına ek olarak Kelebek Bıçak, Avcı Bıçağı, Bowie Bıçağı, Gölge Hançerler ve Pala Bıçağı için Şam Çeliği, Morötesi, Kaplan Dişi, Pas Kaplı, Solgun Mermer ve Doppler tasarımlarını görmek de artık mümkün olacak.

Oyun içerisindeki diğer haritalarda da bazı ufak tefek değişikliklere giden Valve, son olarak Counter Strike serilerinde Terörist dizaynları içerisinde bir klasik haline gelen “Anka” (Phoenix) modelinde de bir takım düzenlemelere gitti. Geçtiğimiz Aralık ayında aynı düzenlemeleri SAS modelleri için yapan Valve, bu sayede karakterlerin karanlık yüzeyler ve dokular ile kamufle olabilmesinin önüne geçmiş ve daha kolay ayırt edilebilmelerini sağlamıştı. Söz konusu klasik terörist modeline de aynı felsefe içerisinde düzenlemeler yapan Valve, modelin orijinal görüntüsüne sadık kalmayı da ihmal etmedi.

Valve tüm bu değişikliklere ek olarak Nuke, Italy, Cache ve Cobblestone gibi rekabetçi arenanın vazgeçilmez haritalarında da bazı iyileştirmeler yaptı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir