Counter-Strike: Global Offensive

CS:GO’nun yeni haritası Subzero

Dün akşam yayınlanan videoyla birlikte CS:GO’nun yeni haritası de_subzero’nun çıkış tarihi de netlik kazandı. Santorini haritasınının yaratıcısı ve Cache’in ortak yaratıcılarından olan Shawn “FMPONE” Snelling’in elinden çıkan Subzero’nun Steam Workshop’a çıkış tarihi 3 Mart 2018 olarak açıklandı.

Kış teması içeren ve Counter-Strike 1.6’daki terörist modellerine benzerlik gösteren modellerin kullanıldığı bu harita, topluluğun ilgisini çekmiş bulunmakta. Sosyal medyada, birçok oyuncunun olumlu bir şekilde karşıladığı Subzero, farklı boost noktaları, birbirine yakın koridorlar, takımlara görüş açıları konusunda çeşitlilik ve arkasından rakibi öldürebileceğiniz çeşitli duvarlar ve noktalar bulunduruyor.

Topluluğun ve oyuncuların en çok sevdiği kısım ise, oyunculara nostaljik bir hava yaşatan terörist modellemeleri oldu. Counter-Strike 1.6’daki “Arctic Avengers” terörist grubuna çok benzerlik taşıyan modellerin kullanıldığı Subzero’da bazı ufak eklemeler de yapıldı. Grubun üzerindeki kamuflajların biraz daha azaltıldığı ve beyaz rengin daha çok ön plana çıkarıldığı bir model kullanıldı. Yine grubun üyelerinin kafasında bulunan kırmızı ve siyah askeri bereler dikkat çekti.

Haritada şu anda terör tarafının mı yoksa CT tarafının avantajlı mı olduğunu kestirmek zor; ancak Subzero’nun harita havuzuna derinlik katacağına hiç şüphe yok.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir