Counter-Strike: Global Offensive

CS:GO’ya Majör öncesi radar güncellemesi geldi

IEM Katowice Majör’ün başlamasına kısa süre kala CS:GO radar güncellemesi ile artık smoke dumanı tamamen dağılmadan rakip radarda görülmeyecek.


Geçtiğimiz günlerde Made in Brazil oyuncusu TACO’nun tweetinde ESL’e  “Smoke bombasının sisi dağılmadan radarda da rakibi görebilmeyi düzeltin” isteğinde bulunmuştu. İlk isteği “Maçlarda şapka takma izni” gerçekleşmese de, ikinci isteği gerçekleşti. Valve IEM Katowice Majör’e saatler kala çıkardığı güncellemede, duman yok olmadan rakibin radarda kısa süreliğine gözükmesi sorununu ortadan kaldırdı. Aslında oyun mekaniği olarak gösterilen ve radar takibi iyi olan oyuncuların çok kullandığı bu durum oyunculara fazla avantaj sağlıyordu.

TACO’nun tweetinin altında tüm oyuncular bu durumdan rahatsız olduğunu söyleyince Valve duruma hızlıca el attı.Daha önce PGL Krakow Majör’de de benzer senaryo yaşanmıştı. “Crouch-Jump Bug” adı ile anılan rakibe gözükmeden rakibi görebilme avantajı veren eğilerek zıplama kullanılıyordu. Valve bunu normal karşılasa da profesyonel oyuncular aralarında anlaşarak bu oyun hatasını kullanmamaya karar vermişti. Görünen o ki Valve daha adil turnuva ortamı yaratmak için oyuncularla bilgi alışverişinde bulunuyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir