Counter-Strike: Global Offensive

Dark Passage ve Space Soldiers WESG Finalleri’nde

World Electronic Sports Games’de (WESG) finallere katılacak tüm takımlar belli oldu. 12-15 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek turnuvada Dark Passage ve Space Soldiers da ülkemizi temsil edecek.

Yurt dışında gerçekleşen turnuvalarda Türk takımlarını görmek hiç şüphemiz hepimizi heyecanlandıran bir gelişme. Ortadoğu elemelerinden alınlarının akıyla çıkan Dark Passage ve Space Soldiers da WESG’deki temsilcilerimizden ikisi. Birbirinden güzel Dota 2, CS:GO, StarCraft ve Hearthstone karşılaşmalarına tanık olacağımız turnuvada iki takımımız da CS:GO’da mücadele verecek.

Güçlü temsilcimiz Space Soldiers, nispeten şanslı bir durumda bulunduğu C Grubu’nda Team Kinguin, Signature Gaming, FIVE eSports, GODSENT, Bravado Gaming’in karşısına çıkacak. CS:GO’daki diğer gururumuz Dark Passage ise D Grubu’nda Selfless Gaming, JYP Gaming, Team Quetzal, TyLoo ve .Ukraine takımlarıyla mücadele edecek. Turnuvada Virtus.pro, Team EnVyUs gibi büyük organizasyonların CS:GO takımları da yer alıyor.

Bununla birlikte Dark Passage ayrıca Dota 2 takımıyla da devlerin arasında yerini alacak. C Grubu’na düşen temsilcimiz, efsane Alliance dışında grubunda Aboshamalah, s1 Lykos,  DUOBAO Young ve  Team One Ecuador ile karşılaşacak. Turnuvanın Alliance dışında Dota 2 kanadında prestijli katılımcılarından bir diğerinin ise Cloud9 olduğunu ekleyelim.

Toplam 48 (24 Dota 2, 24 CS:GO) takımın yer alacağı turnuvada takımlar ve oyuncular, altışar takım ve oyuncudan oluşan dört grupta mücadele edecek. Grupları ilk sırada bitiren takımlar ve oyuncular direkt olarak çeyrek finallere yükselmeye hak kazanırken, kendi gruplarında 2. ve 3. sırada yer alan takımlar, grup birincilerinin karşılarına çıkmak için mücadele verecek. WESG’de birincilik koltuğuna oturmayı başaran takımlar/oyuncular CS:GO’da 800.000 dolar, Dota 2’de 800.000 dolar, StarCraft’da 200.000 dolar, Hearthstone’da ise 150.000 doları evine götürecek. Turnuvanın toplam ödül havuzu ise 3.5 milyon dolar kadar.

Ayrıca WESG’de mücadele edecek olan bağımsız oyuncularımızı da unutmamak gerek. Ülkemizi StarCraft’da Berkay ‘Zerghamdi’ ERBAŞ, Hearthstone’da ise Dark Passage ekibinden Şanver “Sanver” Ünsal temsil edecek. Buradan bütün oyuncularımıza WESG’de başarılar diliyor ve en güzel sonuçları almalarını temenni ediyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir