Counter-Strike: Global Offensive

DAVEY ve Machinegun Splyce’tan ayrıldı

Splyce, CS:GO takımı oyuncularından David “DAVEY” Stafford ve Enkhtaivan “Machinegun” Lkhagva ile yollarını ayırdı. Takım açıklamayı resmi sitesinden yaparken oyuncularına gelecekte başarılar diledi.

Splyce, radikal bir karar alarak iki oyuncusunu takımdan gönderdi. Yapılan açıklamada DAVEY’nin gönderilme nedeni hakkında herhangi bir neden bulunmazken Machinegun’ın lisan farklılıklarından iletişim problemlerinin ortaya çıkmasından dolayı gönderildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca takımın CEO’su ve kurucularından Marty Strenczewilk’in önümüzdeki günlerde bir vlog çekeceği ve takımın CS:GO kadrosu hakkında detaylı bilgiler vereceği de yer aldı.

DAVEY Splyce kadrosuna Ocak ayında katılırken Machinegun ise takıma Haziran’da gelmişti. Fakat SPY bir süredir kadro “türbulansında” bulunuyordu. Machinegun vize problemlerinden dolayı Northern Arena Toronto ve EPL Season 4 – North America turnuvasının bir kısmını kaçırmıştı. DAVEY ise Ekim ayında düzenlenen ZOTAC World Cup’a katılamamış ve bu konuda herhangi bir açıklama da yapılmamıştı. Takım ZOTAC turnuvasını şampiyon olarak tamamladı.

Takıma yeni katılan isimler ise Temin “reD” Kwon, Chris “buZZa” Buzza ve Damian “daps” Steele oldu. Machinegun takımdan ayrılması ile ilgili herhangi bir açıklama yapmazken DAVEY Splyce’tan ayrılması konusunda eski takımına ve takım arkadaşlarına olumlu mesajlar içeren bir tweet attı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir