Counter-Strike: Global Offensive

ELEAGUE Major: Boston’da finalin adı: FaZe Clan – Cloud9

HLTV

ELEAGUE Major: Boston’da dün akşam oynanan zorluk düzeyi yüksek maçların ardından finale yükselen takımlar belli oldu. Rakipleri SK Gaming ve Natus Vincere’yi eleyen Cloud9 ile FaZe Clan, bu akşam üç maç üzerinden oynanacak final karşılaşmasında 500.000 dolarlık büyük ödül için karşı karşıya gelecek.

Dünün ilk maçı, son çeyrek final mücadelesi olan SK Gaming ile fnatic’i karşı karşıya getirdi. fnatic’in, SK Gaming’i beklenilenden oldukça zorladığı seride, Brezilya temsilcisi adını yarı finale yazdırmayı başardı. Ancak bu mücadele yine aynı gün oynanacak olan yarı final mücadelesine bir hayli yorgun ve konsantrasyonu düşük bir şekilde maça çıkmasına neden olacaktı. İlk harita, fnatic’in sembol haritalarından olan ve SK Gaming’in son dönemde zorlandığı Inferno’da oynanırken, fnatic bu haritayı uzatmada da olsa kazanmayı başardı. Diğer iki harita, Overpass ve Mirage ise kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. fnatic’te Lekr0’nun KRIMZ dışında pek destek alamaması nedeniyle, SK Gaming bu haritaları az bir farkla da olsa kazanmayı başardı ve yarı finale yükseldi.

İlk yarı final karşılaşması FaZe Clan ve Natus Vincere arasında oynandı. FaZe, beklenenden kolay bir şekilde iki haritayı da rahat bir şekilde domine ederek finale çıkan taraf oldu. Çeyrek finalde olduğu gibi yine NiKo’nun üstün performansını devam ettiği bir seri oynanırken, NiKo’ya takımı da eşlik etti. NiKo’nun bu performansı bu akşamki final için FaZe Clan’ın elindeki en büyük koz olarak görünüyor.

Akşamın son karşılaşmasında zorlu bir seriden, yorgun bir şekilde çıkan SK Gaming, Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 ile karşı karşıya geldi. İlk harita olan Mirage’ı çok rahat bir şekilde hanesine yazdıran Cloud9, “acaba mı?” dedirtse de, SK Gaming Cobblestone’ı standart bir performansla alarak maçı son haritaya taşımasını bildi. İşler yine SK Gaming’in sıkıntılı olduğu Inferno’da çözülecekti ve Cloud9 muazzam bir CT tarafı oynayarak, SK Gaming’in umutlarını minimuma indirdi. Kuzey Amerika temsilcisi, terör tarafında da dört raunt alarak finale yükselen taraf oldu.

Birçok profesyonel oyuncu, analist ve yorumcu, SK Gaming’in favori çıktığı yarı final serisinden elenme nedeni olarak takımın aynı gün üst üste iki yorucu ve zorlu seri oynamasını gösterdi. SK Gaming oyuncusu FalleN, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada: “Daha önce de aynı gün iki seri oynamıştık ve yine elenmiştik, diyecek bir şeyim yok.” dedi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir