Counter-Strike: Global Offensive

ESL Pro League YouTube Gaming üzerinden yayınlanacak

Geçtiğimiz gün içerisinde Slingshot Esports ekibinden Jarek “DeKay” Lewis, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla önümüzdeki Şubat’ta başlayacak olan ESL Pro League Season 5 karşılaşmalarının Twitch yerine YouTube Gaming üzerinden yayınlanacağını duyurdu.Haberin kaynağı hakkında herhangi bir yorumda bulunmayan DeKay, karşılaşmaların Twitch yerine YouTube Gaming üzerinden yapılacak olmasının aralarında Fnatic, G2 Sports ve Ninjas in Pyjamas gibi isimlerin de bulunduğu yedi büyük Avrupa merkezli takım ve ESL arasındaki ortaklığın sonucunda ortaya çıkan WESA(World Esports Association)’nın Youtube ile anlaşmaya varmasının bir sonucu olduğunu belirtti. DeKay’in yaptığı açıklama daha sonra espor sahnesinin tanınan ve güvenilen isimlerinden biri olan Richard Lewis tarafından da doğrulandı.

Duyurunun son bir aydır PEA(Professional Esports Association) ile Kuzey Amerika tabanlı bazı CS:GO takımları arasında yaşanan ve daha dün itibariyle tatlıya bağlanan PEA dramasının hemen ardından gelmesi ise manidar. Zira PEA ligi yerine EPL’de oynamayı istediklerini belirten oyuncuların WESA ve Youtube arasındaki bu birliktelikten haberdar olup olmadıkları henüz bilinmiyor. Konu üzerinde henüz yorumda bulunmayan WESA, PEA’nın aksine takımlara katılacakları turnuvaları seçme izni verirken, ESL Pro League Season 5’de karşılaşmalarının oynandığı günlerde EPL takımların başka herhangi bir karşılaşmada mücadele etmelerine müsaade edilmeyeceğini de açıkladı.

ESL Pro League Season 5 önümüzdeki ay itibariyle başlayacak. Karşılaşmaların yayınları her Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri ESL’in resmi YouTube kanalı üzerinden yapılacak. Season 4’da tozu dumana katan, 25-1’lik bir performansla finallere ulaşan ve Brezilya’nın Sao Paulo kentinde yapılan büyük finalde SK Gaming’i elemeyi başarayan Cloud9, Season 5’ta da birincilik koltuğunu korumaya çalışacak. Turnuvanın final karşılaşmaları 3-4 Haziran 2017’de Texas’ın Dallas şehrinde oynanacak. Season 5’ın toplam ödül havuzu ise 2.000.000 Dolar.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir