Counter-Strike: Global Offensive

ESL Pro League Season 5 | 2. Hafta

CS:GO’nun espor sahnesindeki en büyük ligi ESL Pro League’in beşinci sezonunda Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinde ikinci hafta maçları tamamlandı.

Dünyanın dört bir yanından toplam 28 takımın iki farklı bölgede mücadele ettiği ligde, ilk iki hafta sonucunda üst sıralara yerleşen takımlar belli oldu. Amerika’da şimdiye kadar dişli bir rakip karşısına çıkmayan Cloud9 ile Brezilya’nın güçlü takımı SK Gaming ilk iki sırayı paylaşırken, DreamHack Masters Las Vegas yüzünden çok sayıda maçın ertelendiği Avrupa’da mousesports ligin tepesinde yer alıyor.

Kuzey Amerika’da haftanın ilk gününde üst sıraları ilgilendiren Team Liquid – NRG Esports ve Luminosity – Counter Logic Gaming karşılaşmalarında tüm takımlar birer galibiyet aldı. Haftanın devamında ligin son sıralarında yer alan Winterfox ve Renegades karşısına çıkan Cloud9 çok rahat galibiyetlerle yoluna devam etti ve SK Gaming de Rush ile karşılaştığı haftayı kayıpsız atlatan ekiplerden oldu. İlk haftayı kayıpsız geçen ve üçüncü sırada yer alan Optic Gaming ise Cbble haritasında Immortals’a bir maç vermekten kurtulamadı.

Kuzey Amerika’da ikinci hafta sonunda oluşan puan durumu şu şekilde:

ESL Pro League beşinci sezonda Avrupa’da da mücadele son hızıyla sürerken, DreamHack Las Vegas’a katılan takımlar sebebiyle bu hafta nispeten daha az maçın oynanmasıyla geçildi. DH’te şampiyonluğa uzanan Virtus.Pro, sadece ilk hafta maçlarına çıktığı EPL’de Na’Vi ve Team Kinguin ile yenişememiş ve iki galibiyet ile sezona girmişti. Şu an için ligin zirvesinde yer alan Alman temsilcisi mousesports, Team Kinguin karşısında iki maçı da kazanmayı başardı. Danimarka’nın güçlü takımı Astralis ise son gün oynadığı maçlarda Team LDLC karşısında zorlandı. İlk maçı 16-8 ile geçen Astralis, uzatmalara giden ikinci maçı ancak 25-23 kazanabildi.

Birçok takımın eksik maçının bulunduğu Avrupa’da ikinci hafta neticesinde puan durumu şu şekilde oluştu:

ESL Pro League beşinci sezonu her hafta kısa özetlerle sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir