Counter-Strike: Global Offensive

ESL Pro League 2016’da final: G2 vs Luminosity

ESL CS:GO Pro League yarı finallerinde Fnatic’i 2-1’lik bir skorla mağlup eden G2 ve NiP’i 2-1 ile geçen Luminosity finale çıktı.

Yarı finallerin ilk serisinde Brezilya takımı Luminosity ile İsveçli Ninjas in Pyjamas karşılaştı. Serinin ilk maçı Overpass’te oynanırken, ilk round’u 13-2 ile tamamlayan LG, ikinci round’da da rakibine şans tanımadı ve 16-4 ile seride öne geçti. Serinin ikinci maçında Dust 2 haritası seçildi ve oyun başlarken pek umut vaat etmeyen NiP, 16-8’lik skorla Dust 2’den galip ayrılan taraf oldu. Finale çıkacak takımı belirleyecek olan üçüncü maçta takımlar Cobblestone’da mücadele verdi ve ilk round’da 14-5’lik üstünlük yakalayan Luminosity, yakaladığı avantajı koruyarak 16-10 ile seriyi tamamladı ve finale yükseldi.

İlk maçta harita seçim hakkı Fnatic takımındaydı ve CS:GO arenasının güçlü ekibi bu hakkını Inferno’dan yana kullandı. İlk raund G2’nun büyük üstünlüğü ile 13-2 tamamlandı ancak Fnatic yavaş yavaş farkı eritti ve ikinci raundda rakibini yakalayarak mükemmel bir geri dönüşle ilk maçı 16-14 kazanmayı başardı. İkinci maçta G2, harita seçimini Cache’den yana kullandı. İlk raundu 11-4 ile geçen G2, maçı da 16-8 ile almayı başardı ancak akıllarda G2’nun galibiyetinden çok dennis’in ikinci pistol raundu’nda yapmayı başardığı ace kaldı. Üçüncü maç Train haritasında oynandı ve bir o tarafa bir diğer tarafa gidip gelen mücadeleden 16-12 ile galibiyetle ayrılan ve finale çıkmayı başaran taraf G2 oldu.

Final serisi bugün Türkiye saati ile 17:00’da başlayacak ve takımlar 200,000 dolarlık büyük ödül için yarışacak.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir