Counter-Strike: Global Offensive

ESL Pro League Sezon 6 Şampiyonu SK Gaming oldu

ESL

Danimarka’nın Odense kentinde düzenlenen ESL Pro League Sezon 6 Finalleri’nde finalde FaZe Clan’ı 3-1 mağlup eden SK Gaming şampiyonluğa ulaştı. SK Gaming bu şampiyonlukla birlikte büyük ödül olan 225.000 doların da sahibi oldu. FaZe Clan ikincilik ödülü olarak 100.000 doları evine götürdü.

IEM Oakland’da şampiyon olan Ninjas in Pyjamas ve BLAST Pro Series’de final oynayan Astralis’in gruplarından çıkamaması büyük sürpriz olarak göze çarptı.

FaZe Clan, A Grubu açılış mücadelesinde büyük heyecana sahip olan ve uzatmaya giden fnatic mücadelesinde mağlup olduktan sonra oynanan dört maçını da kazanarak grubu ilk sırada tamamladı ve doğrudan yarı finale yükseldi. FaZe Clan sırasıyla Liquid’i 16-14, Astralis’i 16-5, Luminosity’i 16-12, HellRaisers’ı 16-7 mağlup etti. A Grubu’ndan çıkan diğer takımlar ise HellRaisers ve fnatic oldu.

B Grubu’nda da SK Gaming dört galibiyet bir mağlubiyetle grubunu ilk sırada tamamladı. SK Gaming, North ve Misfits’i 16-7, NiP ve NRG’yi 16-9 ile geçmeyi başardı. SK, tek yenilgisini OpTİc karşısında 14-16 ile aldı. Aynı puana sahip olan OpTic ve Misfits’ten, OpTic raund farkıyla ikinci sırayı alarak çeyrek finalde fnatic’le eşleşti. Misfits’in rakibi de HellRaisers oldu.

fnatic, OpTic karşısında 0-1 geriye düştüğü seride KRIMZ ve flusha’nın etkili ve iyi oyunuyla geri dönmeyi başardı, diğer iki haritayı kazandı ve yarı finale yükseldi. fnatic yarı finalde FaZe Clan’ın rakibi oldu.

Misfits ve HellRaisers arasındaki diğer çeyrek final mücadelesi ise devoduvek ve AmaNEk’in gösterdiği üstün performansla Misfits lehine 2-0 sonuçlandı. İlk harita olan Cobblestone iki uzatmaya gitti ve büyük heyecana sahip oldu.

FaZe Clan ile fnatic’in karşı karşıya geldiği ilk yarı final mücadelesi tamamen FaZe Clan’ın dominasyonuyla sonuçlandı. İki harita da çok üstün bir oyun sergileyen FaZe Clan, fnatic’i 2-0’la geçti.

SK Gaming-Misfits karşılaşması son zamanlarda görülen en tek taraflı seri oldu. SK Gaming, 16-6 ve 16-1’lik iki maçla finale yükselen taraf oldu.

Final mücadelesi ise büyük heyecana sahip oldu. FaZe Clan, Overpass haritasının ilk bölümüne kadar iyi performans gösterse de final serisinin geri kalan bölümünde SK Gaming’e boyun eğmek zorunda kaldı. SK Gaming, Overpass’ten itibaren coldzera ve FalleN’ın liderliğiyle tamamen üstün bir oyun sergiledi. Overpass ve Mirage haritalarını rahat bir şekilde almayı başardı. Serinin son haritası olan Train ise büyük bir çekişmeye sahip oldu ve uzatmaya gitti ancak FaZe Clan, seriyi son haritaya taşımaya başaramadı. Böylece ESL Pro League Sezon 6 kazananı 3-1’le SK Gaming oldu.

Turnuvanın en değerli oyuncusu, turnuva boyunca ve özellikle final serisinde gösterdiği üstün oyunla coldzera oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir