Counter-Strike: Global Offensive

Fnatic Dreamhack Malmö’ye katılmayacak

Dünyanın en iyi CS:GO takımı olarak gösterilen Fnatic, olofmeister’ın sakatlığından dolayı Dreamhack Malmö’ye katılamayacak. Fnatic’in bu kararı MLG Colombus 2016’da sürpriz yenilgiler yaşadıktan sonra aldığını söyleyelim.

Daha önce üç defa major kazanmış takımın yıldız oyuncusu olofmeister, birkaç hafta önce elinden bir sakatlık yaşamıştı. Takım hem Colombus’un yaralarını sarmayı, hem de olofmeister’ı dinlendirmeyi amaçlıyor. Fnatic yerine ise kendisi gibi Colombus’ta beklenen performansı sergilemeyen G2’nin Malmö’ye katılacağı açıklandı.

Dreamhack’in sitesinde bir açıklama yapan Fnatic koçu vuggo’nun açıklaması şu şekilde:

Olof geçtiğimiz ay kolunda bir problem yaşadı ve hala bu problemin ne kadar ciddi olduğunu bilmiyoruz. Geçtiğimiz iki hafta içerisinde durumu daha da kötüleşti ve oyuncumuz tamamıyla iyileşene kadar yaklaşık iki hafta oynayamayacak.

Olofmeister’ın sakatlığı G2 Esports’a takımın MLG Colombus’taki 9-12’lik kötü performansından geriye dönme şansı tanıyor. Malmö’de Luminosity, Team Liquid, Astralis, CLG, Virtus.Pro, Ninjas in Pyjamas ve Na’Vi gibi takımların da arasında bulunduğu dünyanın en iyi CS:GO takımları mücadele edecek. Yaptığı açıklamada ise G2, Fnatic oyuncusu olofmeister’a hızlı bir şekilde iyileşmesi dileklerinde bulunurken, takımın turnuvada oynamak için ise ne kadar istekli olduğunu söyledi.

Güncelleme: Turnuvada olofmeister yerine Plessen’in görev alacağı açıklandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir