CS:GO Haberleri

Pashabiceps, Virtus Pro’dan ayrıldı

ESL

Polonya CS:GO sahnesinin en önemli oyuncularından olan Pashabiceps uzun süredir kadrosunda bulunduğu Virtus Pro’dan ayrıldı.

Uzun yıllardır Counter Strike sahnesinde başarıları ve sempatik tavırlarıyla kendinden söz ettiren Pasha adeta sembollerinden biri olduğu Virtus Pro’nun son zamanlardaki kötü gidişatına dur diyemedi. Uzun bir süre başarıdan uzak kalan ekip kadrosunda bazı değişiklikler yapsa da, eski günlerine bir türlü dönemedi. Geçtiğimiz aylarda CS:GO faaliyetlerini durdurma kararı alan VP, efsane oyuncusu Neo’nun takımda ayrıldığını açıkladı. Ardından tekrar faaliyete geçen organizasyon yeni beşlisini duyurdu ancak Pashabiceps kadroda yer almadı. İnaktif konuma geçen oyuncunun geleceği belirsizliğini sürdürürken Virtus Pro yaptığı açıklamada oyuncuyla yollarını ayırdığını duyurdu.

Pashabiceps, Neo, Taz, Byali ve Snax’le birlikte Polonya CS:GO sahnesinin uzun süre tahtında bulunan takımdan sadece iki isim kadroda kaldı. Byali ve Snax’le tekrardan anlaşan organizasyon yanlarına Toao, Snatchie ve Michu’yu ekledi. Sene başında beri bu kadroyla mücadele eden ekip çıktığı 9 maçın 5’ini kazanmayı başardı.

Counter Strike’ın ilk profesyonelleştiği yıllardan bu yana sektörün içinde bulunan Pasha sayısız başarıya imza atmış bir isim. Kariyerinde 1 majör şampiyonluğu bulunan oyuncunun birçok minörde de başarıya imza attığı herkes tarafından biliniyor. Eğlenceli ve sempatik kişiliğiyle yayınlarında hayran kitlesini katlamayı başaran Pasha’nın ileriki dönemde ne yapacağı belirsizliğini sürdürüyor. Neredeyse herkes tarafından sevilmesi ve bilinmesi Pasha’nın yabancı bir takımda oynama olasılığını da bir hayli arttırıyor. Oyun içindeki mücadeleci ruhu ve dışardaki sempatikliği birçok takımın aradığı özellikler diyebiliriz. Pasha’nın nasıl bir yol izleyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir