Counter-Strike: Global Offensive

iBUYPOWER Masters 2016 Şampiyonu Immortals oldu

Büyük Final’de Cloud9’ı 2-1’lik skor ile geçen Immortals, iBUYPOWER Masters 2016 Şampiyonu oldu. Takım ayrıca 20.000 dolarlık para ödülünü de kazanırken, Intel Extreme Masters Oakland turnuvasındaki yerini de kesinleştirmiş oldu.

Brezilyalı kadro serinin ilk haritası olan Cache’i 16-6 skoru ile kazanarak iyi bir başlangıç yaptı. Immortals takımının oyuncusu Ricardo “boltz” Prass 22-11 skoru ile haritayı bitirirken, Henrique “HEN1” de 24-11 ile bitirdi. Cloud9 kolay bir rakip olmadıklarını gösterdi ve ikinci harita olan Train’i 16-8 ile kazandı. C9’da Timothy “autimatic” Ta takımını 26-18 skoru ile taşıdı.

Serinin son haritası olan Mirage ilk iki haritaya göre çok daha çekişmeli ve yakın geçse de, Immortals’ın 16-12’lik zaferi ile sonuçlandı ve takım şampiyonluğa uzandı. João “felps”Vasconcellos ve Ricardo “boltz” Prass sorumluluk alarak harika bir performans ortaya koydu ve C9’un hasarının büyük çoğunluğunu bu iki oyuncu çıkardı. Öte yandan autimatic güçlü oyununa devam etse de takımının galibiyetinde yeterli olmadı.

Immortals’ın bu zaferi takımın kadrosundaki Wilton “zews” Prado-Lucas “steel” Lopes değişikliğinin ne kadar olumlu sonuçlandığının da bir kanıtı oldu. HLTV.org’a röportaj veren takımın koçu Rafael “zakk” Fernandes ise galibiyetten sonra şu sözleri sarf etti:

“Takımın değişiklikten bu yana oldukça iyi gittiğini düşünüyorum. Zews’i gönderdik fakat herkesin bu karardan memnun olmadığını biliyordum. Buna rağmen şampiyon olduk ve steel harika bir iş çıkararak takımımıza ne kadar uygun olduğunu gösterdi. Şu an için her şey iyi gidiyor ve muhtemelen hazırlanmak için zamanımız olduğunda gelecekte daha iyi bir hal alacak.”

C9 ve IMT takımları gruplarını 2-0’lık skorlar ile kazanmıştı. Fakat turnuva formatı gereği takımlar yarı finali oynamak yerine Büyük Final’de karşı karşıya geldi. Turnuvayı ikinci bitiren C9 ise 15.000 dolarlık ödülün sahibi olurken IEM Oakland biletini de kaptı. 3. ve 4. sıralardaki TyLoo ve Faze Clan da 12.500 dolarlık ödülün sahibi oldu ve IEM Oakland’a gitmeye hak kazandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir