Counter-Strike: Global Offensive

IEM Sydney 2018 şampiyonu FaZe Clan oldu

hltv.org

Dün oynanan final karşılaşması sonucunda turnuvanın en büyük favorisi olan Astralis’i 3-0 gibi net bir skorla mağlup eden FaZe Clan, IEM Sydney 2018’de şampiyonluğa ulaştı. FaZe Clan bu şampiyonlukla birlikte büyük ödül olan 100.000 doların da sahibi oldu. Turnuvayı ikinci sırada tamamlayan Astralis ise 42.000 doları kasasına koydu. Turnuvanın en değerli oyuncusu, IEM Sydney 2018 boyunca üst düzey performans gösteren FaZe Clan oyuncusu GuardiaN oldu.

Cache, Overpass, Train, Inferno ve geçtiğimiz günlerde harita havuzuna eklenen Dust 2’de oynanması beklenen final serisi, ilk üç haritada oynandı ancak heyecan dolu anlara ve büyük git-gellere sahne oldu. Cache ve Overpass haritalarının sırasıyla bir ve iki uzatmaya gittiği, son harita olan Train’de ise FaZe’in büyük bir geri dönüşe imza attığı IEM Sydney 2018 finali belki de Boston’dan sonra en çekişmeli final olarak hafızalara kazındı.

Cache’de iki takım da iyi bir terör tarafı performansı gösterdi. İki takım da birbirlerine herhangi bir üstünlük sağlayamayınca, ilk harita uzatmaya gitmiş oldu. Maçı uzatmaya götüren stratejik hamleleri yapan FaZe Clan, uzatma bölümüne de psikolojik olarak avantajlı bir şekilde girdi ve uzatmayı 4-2 kazanarak (19-17), ilk haritayı hanesine yazdırdı.

Overpass’te de durum farklı değildi. İlk haritaya benzer bir durum olarak, hamleler bu sefer Astralis tarafından geldi ve haritayı uzatmaya götürdü. Uzatma kısmında karşılıklı olarak, her iki takımdan da büyük oyunlar gördük ancak son sözü FaZe Clan söyledi ve toplamda 22-20’lik harita skoruyla finalde 2-0 öne geçen taraf oldu.

Astralis, son harita olan Train’e psikolojik olarak tamamen hazır bir şekilde giriş yaptı ve bir anda 10-0’lık avantaj yakaladı. FaZe’in ilk bölümün sonuna doğru aldığı dört raunt maça tutunmalarını sağlamıştı. CT tarafında daha farklı bir oyun gösteren FaZe Clan, Xizt’in de tecrübesini konuşturmasıyla haritayı ve seriyi kapatmasını bildi, Train’i 16-14 kazanan FaZe kupaya uzandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir