Counter-Strike: Global Offensive

McDonald’s, Blast Pro Series için Danimarka’da CS:GO temalı reklam kampanyası yaptı

Dünyanın en büyük fast food şirketlerinden birisi olan McDonald’s, Danimarka’ya özel CS:GO temalı reklam kampanyası yaptı. Blast Pro Series: Copenhagen 2018 öncesi başlatılan bu kampanya, CS:GO deyimlerini kullanıyor.

Danimarka’nın espor konusunda Avrupa’da öncü olduğu su götürmez bir gerçek. Ülkenin kültürüne işleyen espor, farklı alanlarda da karşımıza çıkmaya başladı. McDonald’s’ın reklam kampanyası da oldukça beğeni topladı. Danimarka’daki NORD DDB ajansı tarafından yapılan kampanya, CS:GO deyimleriyle McDonald’s ürünlerini eşleştiriyor. Ajansın creative direktörü Thomas Fabricius, “Amacımız Counter-Strike deyimlerini Blast Pro Series turnuvasının düzenlendiği bu günlerde ilgili bir içeriğe dönüştürmekti. Topluluktan aldığımız geri bildirimlerden dolayı oldukça heyecanlı ve mutluyuz.” ifadesini kullandı.

Danimarka’nın Avrupa’nın espor konusunda en aktif ülke olmasında CS:GO’nun büyük bir önemi bulunuyor. Astralis ve Heroic gibi takımları bulunduran ülkede haftasonu düzenlenecek Blast Pro Series etkinliği TV 2’den canlı olarak yayınlanacak.

McDonald’s geçmişte de espor ile ilişkili işler yapmıştı. Daha önce şirket ESL ile Starcraft 2 World Championship 2017’de partner olmuş, son olarak ESL One Hamburg turnuvasında da yer almıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir