Counter-Strike: Global Offensive

MLG Colombus 2016 şampiyonu Luminosity oldu

Brezilyalı takım Luminosity, ilk defa bir Valve majorü kazandı ve efsane CS:GO takımları arasında yerini aldı. Takım, finalde Natus Vincere’ye harita vermedi ve karşılaşmayı 2-0 kazandı.

Karşılaşmanın ilk haritası olan Mirage oldukça çekişmeli geçti ve uzatmalar oynandı. Mental olarak da oldukça zor geçen haritada Luminosity ilk maçı almayı başardı. Talihsiz bir şekilde ilk haritayı kaybeden Na’Vi’nin psikolojik olarak da büyük hasar aldığını söyleyebiliriz.

İkinci harita ise ilkine nazaran çok daha tek taraflı geçti. Haritada neredeyse hiçbir varlık gösteremeyen Na’Vi’de sadece bir oyuncu 10 skorun üzerindeydi. Luminosity’de ise takımın oyundaki lideri Fallen 21-6 skoru ile takımını sırtladı. Bununla beraber, seri boyunca Coldzera’nın takım arkadaşlarından çok daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Keza, Coldzera serinin MVP’si seçildi. Oyuncu, oynadığı 9 haritada +84 KDA ortalaması tutturdu.

MLG Colombus 2016’yı kazanan Luminosity, 500.000 dolarlık büyük ödülün, turnuvayı ikinci olarak bitiren Na’Vi ise 150.000 dolarlık ödülün sahibi oldu. Her iki takım da sıralamalarından dolayı bir sonraki Valve majorüne direkt olarak katılmaya hak kazandı.

Geçtiğimiz yıldan bu yana performansını ciddi bir şekilde arttıran Luminosity, MLG’yi kazanarak rakiplerine ciddi bir mesaj verdi. Bir yıl önce takımın Katowice’deki sekizinciliği büyük bir başarı olarak gösterilirken, bir yıl sonra takım, önemli bir Valve major turnuvasını kazandı ve adını Counter Strike: Global Offensive tarihine yazdırdı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir