Counter-Strike: Global Offensive

Skadoodle emekliye ayrıldı

Counter Strike: Global Offensive sahnesinin en ünlü AWP oyuncularından Skadoodle, emekliye ayrıldı. 

Cloud9, bugün yaptığı açıklamayla yıldız AWPer Tyler “skadoodle” Latham’ın resmen CS:GO sahnesinden emekli olduğunu duyurdu. Takımın beşinci oyuncusu geldiği andan itibaren oyuncu C9’ın kadrosundan ayrılacak.

Skadoodle, C9’ın geçtiğimiz iki yıllık süre içerisinde emekliye ayrılan üçüncü oyuncusu oldu. Bundan önce Jordan “n0thing” Gilbert ve Micheal “shroud” Grzesiek takımdan ayrılmıştı. Elbette n0thing ve shroud’un ayrılışı bu iki oyuncunun hali hazırda Youtube ve Twitch’e ağırlık vermesinden ötürü skadoodle’unki kadar dramatik değildi.

Yıldız AWPer’in C9’ın ikonik kadrolarının birçoğunda bulunduğunu belirtmek gerekiyor. n0thing, shroud, Sean “sgares” Gares, Ryan “fREKAZOiD” Abadir, Jake “Stewie2k” Yip, Tarik, RUSH ve autimatic gibi oyuncularla beraber oynayan skadoodle, C9’ın Kuzey Amerika takımlarının CS:GO sahnesindeki şanssızlığını kırmasında da büyük bir rol oynamıştı.

ELEAGUE Baston Major turnuvasında MVP olan oyuncu, C9’ın FaZe’i yenmesinde önemli bir pay sahibiydi. FaZe karşısında her haritada 26 kill alan oyuncu muhtemelen kariyerinin de en iyi karşılaşmasını oynamıştı.

Boston Major ardından uluslararası turnuvalarda ritmini tekrar yakalayamayan C9, Tarik ve Stewie2k ile yollarını ayırmıştı. skadoodle, RUSH ve autimatic’in yanı sıra flusha ve golden ile maçlara çıkan C9, yeni bir AWPer bulmak zorunda.

Skadoodle’ın iBuyPower ile olan geçmişini de bu noktada belirtmek gerekiyor. Şike olayları yüzünden eski takım arkadaşları swag, steel, AZK ve DaZeD ömür boyu Valve turnuvalarından men edilirken bu yasak şu anda sadece AZK için geçerli. Yıldız AWPer ise bu cezanın dışında kalmıştı.

2 Yorum

2 Comments

 1. ........

  24 Ekim 2018 at 16:01

  Yalnız Sadece şuan AZK men edilmiş durumda şu anda diğer hepsinin takımı var HLTV den bakın bi makaleyi yazan arkadaş canı sağolsun eline sağlık yazmış düzeltebilirseniz memnun olurum abi Steel Luminosity ,Swag Swole Patrol,DaZeD subtLe. https://www.hltv.org/player/7347/DaZeD https://www.hltv.org/player/7382/steel https://www.hltv.org/player/5021/swag Buyrun

  • Zafer Zırhlı

   Zafer Zırhlı

   24 Ekim 2018 at 17:46

   Selamlar, düzelttim. Çok teşekkürler :)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir