Counter-Strike: Global Offensive

Team LDLC CS:GO takımını dağıttı

Team LDLC twitterdan yaptığı açıklamada dört Fransız ve bir Belçikalı oyuncudan oluşan CS:GO kadrosunu dağıttığını duyurdu.

Team LDLC twitterdan yaptığı “CS:GO kadromuzla işbirliğimize son vermiş bulunuyoruz. Bu kararın ardından, bizimle çalışan oyuncuların her birine teşekkür ediyoruz ve kariyerinin ileri aşamasında başarılar diliyoruz.” açıklamasıyla beraber takımı ile tüm bağlarına kopardı. Eski oyuncuları Alex “ALEX” McMeekin’in Vitality’ye, François “AmaNEk” Delaunay’in de G2’ya transfer olduktan sonra takımda durumlar kötüye ilerledi. Team LDLC, en iyi takımların karşılarına çıkacak bir turnuvaya katılamasa da çoğu 2. kademe turnuvaların hepsinde boy gösteriyordu. Bu 2. kademe turnuvalarda da başarı elde edemeyen eski majör şampiyonu Fransız takım, CS:GO kadrosuyla yollarını ayırdı.

Team LDLC 2014 yılında Happy ve shox’lu kadrosuyla CS:GO’nun majör turnuvası olan DreamHack Winter 2014 kazanmıştı. Bu başarıdan sonra majör şampiyonu kadrosunu koruyamamış ve oyuncuları başka takımlara gitmişti. Takımın dağılmasının ardından güçlü kadrolar kuramayan Fransız ekip, büyük başarılar da elde edememişti. CS:GO takımını serbest bırakan takımın gelecek planlarında yeni bir takım kurmak mı var yoksa CS:GO şubesini kapatmak mı var henüz bilinmese de eski oyuncusu ve aynı zamanda takımsız olan Happy ile yeni bir takım kurması gündeme gelebilir.

LDLC’nin dağılmasıyla serbest kalan oyuncular şu şekilde;

  • Antoine “to1nou” Pirard
  • David “devoduvek” Dobrosavljevic
  • Matthieu “matHEND” Roquigny
  • Christophe “SIXER” Xia
  • Alexandre “xms” Forté
2 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir