Counter-Strike: Global Offensive

Team SoloMid ve Team EnVyUs IEM San Jose’ye davet edildi

Intel Extreme Masters’ın cuma günü formatını ve ilk davetlileri açıklamasıyla, Team SoloMid ve Team EnVyUs 100.000 dolarlık IEM San Jose’ye davet edilen ilk iki akım oldu.


San Jose’de yapılacak iki günlük etkinlikte takımlar maçlarını 3 maçlık seri üzerinden oynayacak. Yani serisini kazanan takım, direk yarı finale yükselecek. Turnuvaya bir aydan fazla bir süre olduğundan, takımların nasıl bir performans göstereceğini şimdiden tahmin etmek oldukça zor. Fakat turnuvanın oldukça çekişmeli geçmesi bekleniyor.

Son düzenlenen IEM turnuvası IEM Gamescom’du. Burada Counter Strike: Global Offensive hayranları, eşsiz bir formatla beraber “yeni” görünüşü ile EnVyUs’un 45.000 dolarlık büyük ödülü kazandığına şahit olmuştu.

Team SoloMid, şu ana kadar katıldığı herhangi bir turnuvadan 4. sıradan daha aşağı bir sıralamada ayrılmadı. ESL ESEA Pro League Dubai Invitational ve DreamHack London 2015’i ikinci sırada bitiren takım, yarı finalinde Team EnVyUs’a yenildiği Valve major ESL One Cologne 2015 turnuvasını da üçüncü/dördüncü olarak bitirmişti. IEM GamesCom’da da benzer bir sonuç alan TSM, finalde EnVy’ye yenilmişti.

Team EnVyUs da son zamanlarda TSM kadar başarılı bir grafik çizmişti. Gfinity Champion of Champions, DreamHack London 2015 ve Intel Extreme Master GamesCom turnuvalarını birinci olarak bitiren takım, ESL One Cologne 2015’te de turnuvayı ikinci olarak bitirmişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir