Dota 2

Alliance ve Team Secret StarLadder Season XII’de mücadele edecek

Avrupa elemeleri sonucunda StarLadder Season XII’de yer alacak son iki takım belirlendi. 24 Nisan 2015’de başlaması planlanan turnuvada, Alliance ve Team Secret’ın da katılımıyla toplamda 8 takım yer alacak.

StarLadder Season XII Avrupa elemelerinde grubunda birinci olan Alliance, Team Secret ile birlikte LAN finallerine katılacak. SCARYFACEZZZ ve GOOMBA Gaming takımları karşısında galip olan her iki takım da grupta en yakın rakiplerine 3 puan fark atarak birinci oldu ve böylece, 24-26 Nisan tarihleri arasında Dreamhack Bucharest’de gerçekleşecek olan LAN finallerine katılma hakkı kazandı. Bu iki takım dışında birincilik ödülü olan 55.000 doları kazanmak için Cloud 9, London Conspiracy, Team Tinker, Invictus Gaming, Vici Gaming ve MY gibi isimleri de turnuvada izleme şansı elde edeceğiz.

Sürekli kadro değişikliği yaşayan başka bir takım olan Alliance’ın önündeki en büyük engel, bu yeni kadrosu ile ilk grup karşılaşmasına çıkmaktı. Alliance ilk grup karşılaşmasında ise, Gosugamers.net sitesindeki Dota 2 takımları sıralamasında birinci olan Team Secret ile eşleşti. Team Secret %77 gibi yüksek bir oranla maçın galibi olarak tahmin edilirken İsveçli takım etkili bir performans ortaya koydu ve Team Secret takımını 2-0 geride bıraktı. Bundan sonra işi biraz daha kolaylaşan Alliance’ın tek yapması gereken herhangi bir karşılaşma kaybetmeden yoluna devam etmekti. Tam da bunu başaran takım elemelerin iki safhasını da namağlup bitirdi. Grup aşamasında geriye iki karşılaşması kalan Team Secret ise, Ukraynalı SCARYFACEZZZ takımı karşısında haritada galip geldi ve StarLadder Season XII’nin LAN finallerine katılma hakkını kazandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir