Dota 2

Arteezy, Evil Geniuses’ın kadrosuna dahil oldu

TI5 sonrası Dota 2 takımları hareketli günler yaşamaya başladı. Dün Cloud9’ın Dota 2 ekibi dağıldığını duyururken bugün son The International şampiyonu Evil Geniuses ve Team Secret’tan gelen haberler Dota 2 topluluğunu sallıyor. The International 2015‘de gruplara kadar iyi bir performans gösteren Team Secret, Ana Etkinlik’de kendinden beklenen oyunu ortaya koyamamıştı ve şimdi dağılmanın eşiğine geldi. Team Secret’ı sırtlayan yetenekli taşıyıcı Arteezy ise, hali hazırda iyi bir taşıyıcısı olan Evil Geniuses’a transfer oldu.

Transferlerin beklendiği bu dönemde, geçtiğimiz TI5’te ve öncesinde başarıyı yakalamakta sorun yaşayan takımların transfer arayışları doğal karşılanır ancak şampiyon takımın kadrosunda yaptığı bu değişikliği aç gözlülük olarak tabir etsek çok da abartmış olmayız. Arteezy gibi dünyanın en iyilerinden biri olarak nitelendirilen bir oyuncunun, “dünyanın en iyi takımı” unvanını kazanan Evil Geniuses’a katılmasının ekibi daha önce olmadığı kadar güçlendireceği ise gayet açık.

Bu transferle beraber takımdan ayrılan isim olan Aui_2000 destekçi rolünde oynuyordu. Bu transferde işin garip olan tarafı ise takımdan destekçi rolündeki oyuncunun ayrılarak yerine taşıyıcı bir oyuncunun gelmesi oldu. Bu durumda da kadroda bir oyuncunun rol değişikliği yaparak destek rolüne geçmesi gerekecek. Destek rolüne geçecek oyuncunun ise Sumail ile beraber TI5’de Evil Geniuses’ı taşıyan tecrübeli oyuncu Fear olacağı tahmin ediliyor.

Takımıyla beraber The International 2015 şampiyonu olan destek oyuncusu Aui_2000 ise takımdan çıkarılmasına Twitter’dan tepki gösterdi. Ayrıca yetenekli destek oyuncusunun hangi takıma gideceği veya Dota 2 kariyerine devam edip etmeyeceği hakkında bir açıklama yapılmadı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir