Dota 2

Black^ ile Vici Gaming yollarını ayırdı

Reddit’in Dota 2 alt forumunda sorulan sorulara cevap veren Darly “iceiceice” Koh, Alman asıllı olan ve Vici Gaming takımındaki tek batılı oyuncu olan Dominik “Black^” Reitmeir’ın takımdan ayrıldığını doğruladı. Black’in yerine kimin geleceğini söyleyecek pozisyonda olmadığını belirten yıldız oyuncu, takımın yeni oyuncususun oyun tarzı açısından daha agresif biri olacağını ekledi.

Reddit Dota 2 alt forumu profesyonel oyuncuların, Dota 2 severler ile buluştuğu yerlerden biri. Dota 2 Asya Şampiyonası sonrası çıkan dedikodulara karşı cevap olarak iceiceice, Reddit’te AMA(istediğinizi sorun) adlı gönderi altında sorulan soruları cevapladı. Vici Gaming’in EG karşısında ezilmiş olmasından ve dağınık bir oyun performansı göstermesinden sonra gözler, takımın tek Çince bilmeyen oyuncusu Black^’in üstüne dikilmişti. Bu yüzden Reddit’de en üstlerde bulunan bu soruya sonunda bir cevap geldi. Takım üyelerinin aynı dili konuşmasının önemi üzerinde duran iceiceice, Black^’in de takımdan bu yüzden çıkarıldığını belirtti. Black^’in herhangi bir şekilde oyun içinde beklenenden daha düşük performans göstermediğini ekleyen iceiceice, takım arasındaki iletişimin takımda yer alan bir oyuncuyu çıkarmak için geçerli bir sebep olduğuna inandığını söyledi.

Vici Gaming’de, Black ve diğer oyuncular arasındaki iletişim probleminin Dota 2 Asya Şampiyonası’ndan daha önce de var olduğunu belirten iceiceice, bu problemin asıl iki nedenini Black^’in oyun içinde biraz daha pasif olmasının ve bu durum sonucunda dil farkının aradaki iletişimi daha da zorlaştırmasına bağladı. Daha da önemlisi Vici Gaming’in iki önemli kahramanı kulvar aşamasında zorluk çekerken Black^ de beklenen performansı gösteremedi ve dikkatleri toplayamadı.

Black^’in yerini kimin dolduracağına dair henüz herhangi bir resmi açıklama olmamasına rağmen, oldukça agresif bir oyun tarzına sahip olan ve dil bariyerine takılmayacak bir oyuncu olan Zhihao “Hao” Chen’in yeni VG sırtlayıcısı olacağına dair dedikodular devam ediyor. Hayalindeki takımın; Hao, Super, Fy ve Fenrir oyuncularını içerdiğini söyleyecen iceiceice ise dönen dedikoduları bir nevi doğrulamış oluyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir