Dota 2

Cloud9, Dota 2 sahnesine dönüş yapıyor

Bir yılı aşkın süren bir aradan sonra Cloud9, bünyesine kattığı Danimarka kökenli yeni bir takımla Dota 2 sahnesinde tekrar boy gösterecek.
Cloud9, espor sahnesini takip eden oyuncuların çok yakından bildiği bir isim. 2012’de Jack Etienne tarafından kurulan organizasyon, geçtiğimiz 5 yıl içerisinde ilgi gören birçok espor oyununda birbirinden büyük başarıların altına imzasını attı.

Organizasyonun League of Legends takımı geçtiğimiz yıl Kuzey Amerika finallerinde mücadele etmiş ve Worlds’de çeyrek finale kadar yükselmişti. Benzer bir şekilde Cloud9 CS:GO ekibi de birçok büyük takımın katılımıyla gerçekleşmiş turnuvalardaki performansıyla göz doldurmuş ve geride bıraktığımız Kasım 2016’da Brezilya’nın São Paulo kentinde gerçekleşen ESL Pro League Season 4’de SK Gaming 2-1 mağlup ederek kupayı evine götürmüştü. LoL ve CS:GO’nun aksine organizasyonun Dota 2 tarafından ise son bir yıldır ses seda çıkmıyordu. Ta ki geçtiğimiz güne kadar.

Dota 2 sahnesindeki yolculuğuna 2014’te Speed Gaming’i bünyesine katarak başlayan organizasyon, sadece o yıl içerisinde 20’den fazla turnuvada mücadele etmişti. Bu turnuvaların birçoğunu ikinci olarak bitirmesi özellikle Cloud9 Dota 2 takımının taraftarları arasında “ikincilik laneti” gibi bir tabir oluşmasına sebep olmuştu. Cloud9 ayrıca TI4 ve TI5’de boy göstermiş fakat her iki TI’da da grup aşamalarında istediği performansı gösterememiş ve iki turnuvadan da altıncı olarak ayrılmak zorunda kalmıştı. TI5 sonrasında ise organizasyonun Dota 2 takımında büyük bir değişikliğe gidilmiş ve Jacky “EternaLEnVy” Mao ve Pittner “bOne7″ Armand gibi tecrübeli isimlerin de arasında bulunduğu TI5 ekibinin bütün oyuncuları takımdan ayrılmıştı.

Bu gelişmelerden bir ay sonra organizasyon, Kuzey Amerika tabanlı Team Dark Horse’u bünyesine katmış fakat bu yeni takımda da iki ay gibi kısa bir süre sonra dağılmıştı. Geçtiğimiz 5 Ocak günündeyse organizasyonun CEO’su Jack Etienne, Marcus “Ace” Hoelgaard’ın kaptanlığını yaptığı Danimarkalı Danish Bears ekibiyle Cloud9’ın Dota 2 sahnesine geri döneceğini duyurdu.

Organizasyonun yeni Danimarkalı ekibi ise Cloud9’dan beklenenden biraz farklı. Geçtiğimiz yıla kadar Dota 2 kadrosunda sürekli tecrübeli ve nispeten bilinen isimleri bulundurmayı tercih eden C9, bu sefer yoluna daha genç bir ekiple devam etmeyi seçti. Dota 2’nin, organizasyonun öncelik vereceği oyunlardan biri olduğunu belirten Etienne “Gerekli destekleri gördüklerinde genç yeteneklerin sağlam bir takım kuracağına olan inancım tam” yorumunda bulundu. Takım oyuncularından Jon “BabyKnight” Andersen ise Cloud9’ı temsil etmekten mutluluk duyduklarını, takımın öncelikle yeni 7.00 güncellemesinde daha etkili bir performans ortaya koymaya çalışacağını ve nihai hedeflerinin ise önümüzdeki yaz gerçekleşecek olan TI7’ye katılmak olduğunu belirtti.

Yeni Cloud9 Dota 2 takımının tam kadrosu ise şöyle:

  • Marcus “Ace” Hoelgaard
  • Jon “13abyKnight” Andersen
  • Mikki “HeStEJoE-RoTTeN” Mørch Junget
  • Danny “NoiA” Mørch Junget
  • Christoffer “Ryze” Borregaard Winther
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir