Dota 2

Dota 2 6.84 patch’inden haber var

Bir süredir Dota 2 severlerin aklını kurcalayan ve muhtemelen şimdiki metada sıklıkla karşılaştığımız Sniper ve Troll Warlord gibi kahramanlara nerfler içereceğini düşündüğümüz 6.84 patch’inin ne zaman geleceği belli oldu.

[Dota 2 6.84 patch’i çıktı]

Dota 2 forumlarında sorulan(aslında hiç de ciddi olmayan) bir soruya cevap veren oyunun güncellemeleri ve benzeri gelişmelerinden sorumlu geliştirici Icefrog beklenen güncellemenin, 26 Nisan 2015 tarihinde sonuçlanması planlanan Dota 2 StarLadder’ın ardından geleceğini belirtti.

Dota 2 Asya Şampiyonası sonrasında oyuncularla buluşan ve birçok değişikliği beraberinde getiren 6.83 patch’inde, eşyaların ve tariflerin üzerinde değişiklikler yapılırken kahramanların da sahip olduğu yeteneklerden bazılarında değişikliğe gidilmişti. Yapılan değişikliklerden en önemlisi olarak nitelendirebileceğimiz “Comeback” mekaniği ise, patch ilk çıktığında oldukça dengesiz olmuş sonrasında 6.83b ve 6.83c patchleri ile bu durum düzeltilmeye çalışılmıştı.  Hala bir çok profesyonel oyuncu ve Dota 2 sever tarafından tam anlamıyla dengeli olduğu düşünülmeyen “Comeback” mekaniğine ve 6.83 patch serisine ise kısa bir süre sonra veda edeceğiz gibi duruyor.

Buradan ulaşabileceğiniz Icefrog’un 6.84 haberi ise yanında birçok soruyu beraberinde getiriyor. Öncelikle StarLadder’ın bitmesine sadece 9 gün kalmışken böyle kısa bir süre içerisinde Icefrog(dolayısıyla Valve), patchi belirtilen tarihe yetiştirebilecek mi? Eğer Valve’ı şuana kadar biraz tanıdıysak 6.84 en iyi ihtimalle, StarLadder’ın bitişinden bir hafta sonra çıkacak gibi görünüyor. Akla gelen bir diğer soru ise geçtiğimiz aylarda tanıtılan Valve’ın yeni grafik motoru Source Engine 2‘nin de bu tarihlerde Dota 2’ye uğrayıp uğramayacağı. Dota 2 demosunu izleme şansını bulduğumuz ve Dota 2 oyuncularını sevindiren bu yeni ve etkili grafik motorunun TI4 öncesi gelip gelmeyeceği hakkında şuan için sadece spekülasyonlar var.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir