Dota 2

Dota 2’nin bir sonraki büyük turnuvası Boston Major olacak

Valve’in 2016 Sonbahar’ındaki major turnuvası Kuzey Amerika’da düzenleniyor. Şirket geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile Dota 2’nin bir sonraki büyük turnuvasının Boston Major olduğunu ve 7-10 Aralık tarihleri arasında düzenleneceğini duyurdu. Boston’daki Wang Theatre’da oynanacak olan turnuvanın ödül havuzu ise 3 milyon dolar olacak.

Major turnuvalarından alışık olduğumuz gibi bu major’da da 16 takım mücadele edecek. Kaç takımın davet edildiği ya da kaç takımın eleme turnuvasından geleceği ise belirsizliğini koruyor. Açık eleme turnuvası 23-26 Ekim tarihlerinde oynanacakken, bölgesel eleme turnuvası ise 27-30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Turnuvanın grup aşamasındaki karşılaşmalar ise 3-4 Aralık tarihinde oynanacak.

Valve’in düzenlediği diğer turnuvaların aksine, Boston Major tekli eleme şeklinde oynanacak. Bunun anlamı ise karşılaşmalar 3 maçlık seriler üzerinden gerçekleştirilse de turnuvada Lower Bracket olmayacak ve seri kaybeden takım playofflarda elenecek.

Şirket’in açıklamasına göre ise eski majorlarda olduğu gibi bu turnuvada da 16 takım direkt olarak playoff aşamasına geçebilecek. Grup formatı henüz belirlenmediği için takımların grup sıralamasının playofftaki yerlerini nasıl etkileyeceği de bilinmiyor.

TI2’den itibaren tüm International turnuvaları Seattle’da düzenlenmesine rağmen Valve ilk defa 2015 yılından bu yana düzenlediği Major turnuvalarını Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirecek. Bundan önceki major turnuvalar Almanya, Çin ve Filipinler’de düzenlenmişti. Boston Major da tıpkı Manila Major’da olduğu gibi PGL tarafından yayınlanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir