Dota 2

Dota 2 Champions League 5 Avrupa grup karşılaşmaları başladı

Dota 2 Champions League 5’de Avrupa grup aşamaları dün yapılan, Virtus.pro ve Power Rangers takımlarının karşılaşması ile başladı. Turnuvaya katılan sekiz takım, grup sıralamasında ilk üç için mücadele verecek. Başarılı olan takımlar ise turnuvanın LAN play-offlarına katılma şansı yakalayacak.

5.cisi düzenlenen ve birbirinden yetenekli takımların katıldığı Dota 2 Champions League iki avrupalı takımın karşılaşmasıyla start aldı. Grupta bulunan sekiz takımın her biri kalan yedi takımla karşılaşacak. İkişer seriden oynanacak karşılaşmalarda bütün takımların hedefi ilk üçe girebilmek. Turnuvanın ilk karşılaşması ise dün Avrupa saatiyle 20:30’da, Power Rangers ve Virtus.pro arasında yapıldı. Karşılaşmalarda galip gelen Virtus.pro, 2 puan elde ederek birinci oldu.

Dota 2 Asya Şampiyonası sonrasında gerçekleşen kadro ve oyun tarzı değişiklikleri ise hiç şüphesiz takımların üzerinde kendini gösterecek. Gleb “Funn1k” Lipatnikov’un son şampiyon olan Natus Vincere ile yollarını ayırmasından sonra ise takım, turnuvadaki ilk karşılaşmaları için geçici bir oyuncu bulmak zorunda kalabilir. Aynı durum The International 3 şampiyonu İsveçli Alliance takımı için de geçerli. Zor kulvar oyuncusu Henrik “AdmiralBulldog” Ahnber’in takımdan ayrılmasından sonra oluşan boşluk hala doldurulamadı. Son olarak Power Rangers ve Meepwn’d takımlarında da stabil bir kadro olmaması sonucu geçici oyuncular karşılaşmalarda yer alabilir.

Bugün ise oynanması planlanan iki karşılaşa var. Bunlardan ilki yine Avrupa saatiyle 18:30’da Virtus.pro ve NiP arasında olacak. Bu karşılaşmanın ardından HellRaisers 20:30’da Power Rangers ile karşılaşacak. Karşılaşmaların canlı yayınlara joinDOTA üzerinden ulaşmak mümkün olacak.

Merkez Avrup Saati ile aramızda sadece bir saat farkı var. Avrupa’da 18:30’da olan karşılaşma Türkiye’de saatler 19:30’u gösterdiğinde başlayacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir