Dota 2

Dota 2 ESL One Frankfurt’a katılacak takımlar belli oldu

Önümüzdeki Haziran ayının 20 ve 21’inde gerçekleştirilecek olan ESL One Frankfurt LAN finallerine hangi takımların katılacağı kesinlik kazandı.

Almanya’nın Frankfurt kentinde, Commerzbank Arena’da gerçekleştirilecek olan ESL One Frankfurt’ta, 250.000 dolar için mücadele edecek olan 8 takım belirlendi ve bu senenin en büyük ödül havuzuna sahip turnuvası olan The International 2015 öncesinde bir prova niteliği taşıyacak olan bu etkinlik şimdilik oyunseverlerin susuzluğunu giderecek gibi görünüyor. Özellikle düzenlendiği mekan olarak dikkatleri üzerine çeken ESL One Frankfurt, dünyanın dört bir yanından gelen birçok Dota 2 takipçisini ağırlayacak. Arenanın büyüklüğü hakkında fikir sahibi olabilmek için alttaki resme bakmanız yeterli olacaktır.

esl-one-commerzbank-arena

Turnuvaya katılacak olan takımlar arasında geçtiğimiz Ocak ayında düzenlenen Güney Asya Şampiyonası’ndan beri birbirleriyle karşılaşmamış olan 3 ekip de yer alıyor. Team Secret, Evil Geniuses ve Vici Gaming uzun bir aradan tekrar kozlarını paylaşma fırsatı yakalayacaklar.

Aşağı yukarı tüm takımlar bugüne kadar belirlenmişti ancak son olarak Cloud9 ve Na’Vi arasındaki mücadelenin galibi turnuvaya katılmaya hak kazanan son takım olacaktı. Cloud9, tecrübeli Ukrayna temsilcisi karşısında oldukça etkili bir performans sergiledi ve zorlu 2 maçtan da kazanan taraf olarak çıktı. 2-0’lık galibiyetle ESL One Frankfurt’a katılacak son takım olmayı hak ettiler.

Turnuvaya bu sene 3 takım davet edilirken 5 takım elemelerden geçerek isimlerini diğer davetlilerin yanına yazdırdılar. Elemeler, Avrupa, Çin ve Güneydoğu Asya olmak üzere 3 ayrı bölgede yapıldı ve Avrupa’dan 3 takım katılırken diğer bölgelerde 1’er takım elemelerden gülen taraf olarak ayrıldı. Avrupa elemelerinden ilk çıkan Alliance olurken Virtus.Pro kendisini yakından izledi. Güneydoğu Asya’da Team Malaysia rakipi MVP.Phoenix’e sadece 1 maç vererek ezici bir üstünlükle bölgenin en güçlü takımı olduğunu gösterdi ve Frankfurt biletini cebine koydu. Son olarak Çin bölgesinde de bir sürprizle karşılaşmadan Invictus Gaming turnuvaya katılmaya hak kazandı.

Geçtiğimiz senin ESL One şampiyonları olduğunu düşünürsek bu sene bu ünvanlarını korumak için mücadele edeceklerini söyleyebiliriz. Geçen seneye göre daha güçlü bir takım olduklarını da unutmamak gerekiyor.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Alperen

    7 Mayıs 2015 at 19:02

    Beklediğim takımlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir