Dota 2

Dota 2 I-League elemeleri duyuruldu

Dota 2 için birbirinden başarılı takımları bir araya getirecek olan I-League turnuvasının elemelerinin tarihleri ve katılacak olan takımlar açıklandı. Avrupa, Amerika ve Güneydoğu Asya’da farklı tarihlerde olacak elemelerde galip olan takımlar, asıl turnuvaya katılma hakkı kazanacak. 

En son International turnuvasından beri i-League 2 adet turnuva düzenlemişti. Bir başkasına ise oldukça az kaldı. Turnuva toplamda 300.000 dolar gibi oldukça büyük bir ödül havuzuna sahip olacak. i-League’in önceki turnuvalarda karıştığı problemlerden sonra ise bu yeni turnuvanın nasıl devam edeceğini zaman gösterecek. Turnuvanın düzenlediği  tarih ve programdan ötürü birçok Batılı takım ise turnuva için gelen davetleri reddetmek zorunda kaldı.

Bu takımlar olsa da olmasa da sonunda bir LAN turnuvasında, önceki yılın şampiyonu ve son kadro değişiklikleri ile iyice güçlü bir hale gelmiş olan LGD’ye karşı oynamak için, bütün takımlar ellerinden geleni yapacaklar. Önceki yılın şampiyonu olan LGD dışında turnuvaya davet ile katılan başka bir takım bulunmamakta. Turnuvaya direk davet edilen LGD’ye dışında, 4 çinli takım’da 20 Nisan 2015’de yapılacak i-League Çin elemelerinde yer alacak.

Avrupa Elemeleri 6-12 Nisan  2015

Secret, Cloud9, NiP, Empire ve Hellraisers gibi takımların katılamayacağı turnuvada sahne bu sefer, PowerRangers, Polar ve daha önce birçok LAN turnuvasına katılmış olan ve eski günlerine dönmek isteyen Alliance gibi takımlara kalıyor. Daha bir araya geleli uzun zaman olmamış ve ESL One’da kötü bir performans göstermişlerse de Burden United, Dota 2 Champions League’de oldukça başarılı bir oyun ortaya koydu. Bu yüzden rahatlıkla diyebiliriz ki şuan en güçlü görünen takım Burden United. Bahsettiğimiz takımlara ek olarak zorlu zamanlar geçiren ve bu durumu düzeltmek isteyen Vega, London Conspiracy, 4 Anchors ve Moscow Five takımları da, tekli eleme formatında gerçekleşecek olan elemelerde kendilerini ispatlama fırsatı bulacaklar.

Amerika Elemeleri 6-12 Nisan 2015

Amerika elemelerinde Tongfu.NA dışında ismine aşina olduğumuz takımların mücadelelerini izleyeceğiz. Çoğu oyuncusu Avrupalı olmasına rağmen ve geçtiğimiz günlerde VG’den ayrılan Black^’i kadrosuna katan Team Tinker takımı da Amerika elemelerinde yer alacak. Son günlerde iyi performans gösteren Void Boys ve Wheel bu takımlara ek olarak Not Today, eHug, CompLexity, Rift gibi isimlerde elemelere katılan takımların arasında.

Güneydoğu Asya 13-19 Nisan 2015

EHOME takımında beklenen performansı gösteremeyen Mushi ve Ohaiyo’nun tekrar Malezya’ya döndüklerinden ve yeni bir takım oluşturduklarından haberimizde bahsetmiştik. Ülkelerine döndükten sonra EHOME.MY adı ile oldukça kuvvetli bir kadroya sahip olan Maleyza kökenli takımdan ise beklentiler büyük. Önceki i-League Güneydoğu Asya elemelerine katılmış olan ve geçtiğimiz günlerde The Summit 3 Güneydoğu Asya elemeleri ve MLG Pro League’de Rave karşısında zor anlar yaşayan MVP.Phoenix ise, asıl turnuvaya katılmak için bir kez daha şansını deneyecek. Elemelere Rave’in katılmadığını da hesaba katarsak MVP.Phoenix’in işi daha kolay gibi görünüyor. Son zamanlarda kadro değişiklikleri yaşayacan Arcanys takımına ek olarak Trust, Can’t Say Wips, Invasion, Mineski ve 5eva’gibi takımlarda elemelerde yer alacak.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir