Dota 2

Dota 2 New Bloom 2015 ile ilgili yeni detaylar geldi

Valve, Oracle ile birlikte gelen “Nemesis Assassin” etkinliğinde yaptığına benzer, New Bloom 2015 ile ilgili yeni detayları içeren 26 sayfalık bir çizgi roman yayınladı. Başlığı New Neighbors yani “Yeni Komşular” olan bu çizgi romanda; Winter Wyvern kahramanının çıkışı ve yeni bir Crystal Maiden arcana seti doğrulandı. 

New Bloom 2015 için hazırlıklar devam ederken Valve da boş durmuyor. İçinde bulunduğumuz Şubat ayının sonlarında doğru yayınlanacak devasa güncelleme hakkında oyuncuları bilgilendirmek isteyen Valve bir fragman yayınlamıştı. Buna ek olarak ise bugün Dota 2 ana sayfasında yeni bir çizgi roman yayınlandı.

New Neighbors adlı bu yeni çizgi roman da tıpkı fragmanda olduğu gibi Crystal Maiden’ın yeni tarzının nasıl olacağına dair bilgiler veriyor. Icewrack’de yaşayan ve küçük bir köyün koruyuculuğunu yapan Crystal Maiden, köy halkının sahip olduğu hayvanların uçan bir yaratık tarafından saldırıya uğraması sonucunda yardım çağrılarına cevap verir. Yaratığı bulmaya karar veren genç cadı yaratığın yaşadığı kaleye gider. Kalede yaşayan Auroth adlı Winter Wyvern ve hizmetkarından başkası değildir. Icewrack’e kendisinden izinsiz yerleşilmesinden ve ölen hayvanlardan rahatsız olan Crystal Maiden ile Winter Wyvern arasındaki gerilim artar. Tam bu sırada Author’un hizmetkarı ortalığı yatıştırarak bir teklif yapılmasını önerir. Author’un yediği hayvanlara karşı köy halkına hazinesinin bir kısmını vermeyi kabul eder. Rylai ise kendisine oldukça güçlü bir pelerin alır.

Bu yeni çizgi roman ile Valve yeni bir kahramanın gelişini ve yeni arcana setini doğrulamış oldu. Henüz Türkçe çeviri bulunmayan çizgi romana ise Dota 2 resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir