Dota 2

Dota 2 Reborn güncellemesi çok yakında geliyor

Geçtiğimiz 3 yılın en büyük güncellemesi olacak olan Reborn, çok yakında tüm Dota 2 oyuncularının kullanımına sunulacak. Source 2 motorunun kullanılmaya başlanacağı ve oyuna büyük yenilikler getirecek olan güncellemenin ise, Dota 2’nin resmi açıklamasına dayanarak çok yakında geleceğini söyleyebiliriz.

Oyunun client arayüzünün değişimi gelen yeniliklerin sadece birisi iken, Source 2 motoruna geçilmesi ise oyunun kalitesinin daha da artacağına işaret etmekte. Reborn ile gelecek olan diğer bir yenilik ise oyunculara sunulan Custom Games, yani Özel Oyunlar seçeneği. Oyunun mekaniklerine aşina olmayan ya da yenilik arayan oyuncular, Custom Games ile Dota 2 deneyimini farklı haritalarda da yaşayabilecekler.

Reborn güncellemesini yapmak için ise Client’i çalıştırmak yeterli. Dota 2’nin blogunda yaptığı resmi açıklama ise şu şekilde:

The International’ı arkamızda bıraktıktan sonra, Majors da yaklaşmışken, oyuncularımızın Dota’yı yeni Source 2 motorunda oynamaya başlayacağından dolayı heyecanlıyız. Gelecek haftalarda ana cliente Reborn Güncellemesi gelecek. Source 1’den ayrılıyor olmamız ise gelecek turnuvalar için tüm dikkatimizi ve çalışmalarımızı Source 2 motoruna odaklamamıza olanak sağlayacak. Güncelleme yayınlandığında hala üzerinde çalışılması gereken bir iki özellik olsa da, bunları kısa sürede bitirmeyi planlıyoruz ve bu süreç içerisinde sizlerden gelen geri bildirimler ile problemleri çözmeyi amaçlıyoruz. Reborn yayınlandıktan sonra ise dikkatimizi oyun içi UI’ya yöneltmek istiyoruz zira HUD’u ve bir çok oyun içi özelliği tekrar tasarlamak istiyoruz.
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir