Dota 2

EHOME, EHOME.my ile yollarını ayırdı

EHOME şaşırtıcı bir karar alarak büyük umut vadeden takımı EHOME.my’yi bünyesinden ayırdı. Olay DotA 2 dünyasında şaşkınlıkla karşılandı ancak takım hala bir arada ve yoluna MY olarak devam ediyor.

Kurulmalarından bugüne 1 aydan fazla olmamasına rağmen takımın sürpriz bir şekilde dağılması akıllara EHOME sallantıda mı sorularını getirdi. Güney Doğu Asya’da (SEA) sezona inanılmaz bir giriş yapan ve en iyi gösterilen 4 takımı da 2-0’lık skorlarla yenen Malezya ekibini durduran bu olay takım adına yaşanan ilk büyük aksilik oldu. Bu kararın alınmasına sebep olarak ise EHOME tarafından gelen açıklamaya göre takım oyuncuları ile belli şartlarda anlaşılamaması ve yapılan tüm görüşmelerden olumsuz sonuçların çıkması gösterildi.

Takıma yakınlığıyla bilinen güvenilir bir kaynaktan gelen bilgilere göre takım bir arada kalacak ve sponsorları olsa da olmasa da The International 2015’e katılmak için ellerinden geleni yapacaklar. Dolayısıyla yaşanan bu ayrılık takımın aktif olarak mücadele edeceği Starladder 12, ESL One Frankfurt ve i-League #3 gibi organizasyonlara katılmaları için herhangi bir engel teşkil etmeyecek. Aynı kaynaktan gelen bir diğer bilgiye göre ise takım şu anda bir sponsor arayışı içinde ve kendilerine sunulacak her türlü teklifi değerlendirecekler.

Geçtiğimiz sene Aralık ayında EHOME’un birkaç Çinli DotA 2 oyuncusunun yanında, Chai ‘Mushi’ Yee Fung ve Khoo ‘Ohaiyo’ Chong Xin gibi isimlerin de içerisinde bulunduğu bir takım kurmasından bu yana, bu ayrılık takımda yaşanan 3.büyük kadro değişikliği oldu. İkinci değişiklik ise Asya Şampiyonasından sonra takımın EHOME.my ve EHOME.cn olarak ikiye ayrılmasıydı.

Malezya ekibinin takımdan böyle ayrılmasının ardından yaşanan büyük şaşkınlığın sebebi ise EHOME’un eski yöneticisi olan 71’in daha önceden “belli başlı Malezyalı oyuncuları takip ettiğini ve bir Malezya ekibi kurmayı deneyebileceklerini” söylemişti. Takım kuruldu ancak EHOME adı altında çok uzun süreli bir kariyerleri olmadı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir