Dota 2

ESL Dota 2 turnuvalarına 1 milyon dolar ayırıldı

ESL, düzenleyeceği  Dota 2 turnuvalarına toplamda 1 milyon dolar yatıracağını açıkladı. İlki Haziran ayında gerçekleşecek olan ESL One Frankfurt’a ek olarak benzer üç adet turnuva daha düzenlenecek. Bu turnuvalarda da ödül havuzu 250.000 dolardan başlayacak.

Özellikle CS:GO ve Dota 2’de yaptığı turnuvalarla öne çıkan şirket, bir kez daha farkını ortaya koyarak Dota 2 oyuncularını sevindirdi. Önümüzdeki 12 ay boyunca ESL One Frankfurt dışında üç adet turnuva hazırlanması hedeflenirken, turnuvalar toplamda bir milyon doları aşkın ödül havuzuna sahip olacak.

Şirketin profesyonel oyunlar sorumlusu Ulrich Schulze ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Ödül havuzunun 150.000 dolardan 250.000 dolara yükseltildiği ESL One Frankfurt bu yıl Haziran ayında başlıyor. Bu ise sadece başlangıç. ESL One, Dota 2 odaklı düzenlenen profesyonel turnuvalara yeni bir standart koymak için yola çıktı. Sınırlarımızı zorlarken dünya genelinden oyuncuların, profesyonel birer oyuncu olarak kariyer yapmaları için onlara bir şans veriyoruz. Bu eylemimizde ki kilit unsurlardan biri de bu.”

ESL One Frankfurt’un bu yıl Haziran ayında olacağını önceki yazımızda duyurmuştuk. Turnuvaya ait açıklanmış bilgilere ise yazdığımız haberden ulaşmak mümkün. Direk davet usulüyle katılan takımlardan biri Team Secret olurken ESL, ön elemelere ait yeni açıklamaları birkaç gün içinde duyuracak.

ESL, turnuvaları sürekli olarak büyük stadyum veya kapalı spor salonlarda yapmayı tercih ediyor. Tıpkı önce yıl olduğu gibi ESL One Frankfurt, bu kez de Almanya’da, 52.000 koltuk sayısına sahip olan devasa Commerzbank Arena’da yapılacak.

Daha önce yapılan ESL New York ve ESL Frankfurt 2014’de olduğu gibi Frankfurt 2015’de hiç şüphesiz yapıldığı yıl içerisinde görebileceğimiz en büyük Dota 2 turnuvalarından biri olacak. 250.000 dolar ödül havuzuna sahip olması ve katılım için herhangi bir bölgesel sınırlaması olmaması ile bütün profesyonel takımların gözü turnuvanın üzerinde olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir