Dota 2

ESL One Frankfurt şampiyonu OG oldu

Almanya’da düzenlenen ve final müsabakası televizyondan da canlı olarak yayınlanan ESL One Frankfurt turnuvasının şampiyonu OG oldu. Takım, son zamanlardaki çıkışını sürdürdü ve finalde Na’Vi’yi 3-0 yenerek kendisini bir kez daha kanıtladı.

Serinin ilk iki karşılaşmasında OG rakibini tamamıyla kontrol etti ve baskın bir oyun sergiledi. Na’Vi ikinci karşılaşmada ilk maçtaki yenilgilerine neden olan Templar Assasin, Earth Spirit ve Batrider kahramanlarını OG’den alarak takımı zayıflatmaya çalıştı fakat bu işe yaramadı. Üçüncü oyunda ise OG tamamıyla farklı bir stratejiye yöneldi. Cr1t’i safe lane’e Riki ile gönderen takım, Miracle-‘ı ise support Lion olarak kullandı. Takımın bu tercihi Cr1t’in Riki ile olan tecrübesinden dolayıydı. Miracle- profesyonel sahnede Riki ile performans göstermemişken, Cr1t ise kahraman ile OG zamanlarından önce sadece iki defa profesyonel sahnede oynamıştı. Na’Vi oyun başında ufak bir avantaj elde etse de 20. dakika civarlarında OG kontrolü eline aldı ve karşılaşmayı kazandı.

OG ve Na’Vi arasındaki karşılaşmaların OG hakimiyetinde geçtiğini söyleyebiliriz. İki takım son kez karşılaştığında OG, ESL One Frankfurt’un grup aşamasında rakibini 2-0 elemişti. Ondan önce ise OG, Manila Major’ın upper bracket’ında Na’Vi’yi elemeyi başarmıştı. DreamLeague Season 5 LAN turnuvasında da karşı karşıya gelen iki takımdan OG, Na’Vi’yi büyük finalde 3-0 yenmiş, kazananların finalinde de 2-1 yenmeyi başarmıştı.

Bu şampiyonluk ile OG bir kez daha kendilerine olan güvenlerini tazeledi. Bu galibiyet takımı The International öncesi oldukça iyi bir konuma yerleştirdi. Genelde diğer takımlar rakiplerini büyük turnuvalar öncesi izleme şansı bulduğunda oyun tarzlarını analiz etmeye çalışır, bir nevi çözmek isterdi. Metanın bu kadar esnek ve kahraman havuzunun oldukça geniş olması, şu anda harika bir oyun sergileyen OG’nin çözülmesini daha da zorlaştırıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir