Dota 2

ESL One Genting şampiyonu Digital Chaos oldu

lowyat.net

Kısa süre önce gelen 7.01 güncellemesi ile 2017’nin ilk büyük Dota 2 turnuvası olan ESL One Genting’de şampiyon, Newbee’ye karşı sergilediği müthiş mücadele ile seriden 3-2 galip ayrılan Digital Chaos oldu.

DC’nin turnuvaya oldukça hızlı bir başlangıç yaptığını söyleyebiliriz. B grubunda yer alan takım Genting’deki ilk gün oynanan grup karşılaşmalarında önce Execration’ı 1-0’lık bir skorla sonrasında ise grubundaki diğer karşılaşmanın galibi olan TI6 şampiyonu Wings Gaming’i 2-1 mağlup ederek yarı finallerde oynamaya hak kazandı. DC’ye benzer bir şekilde A grubundaki karşılaşmaları önde götüren taraf ise Newbee oldu. Çinli ekip gruptaki maçlarında Team NP’yi 1-0 sonrasında ise Virtus.pro’yu 2-1 geride bırakarak yarı finallere çıktı.

Turnuvanın ikinci gününde, ilk günkü maçlarında galibiyete ulaşamayan takımların mücadelelerini izleme şansı bulduk. Genting’de galibiyet yüzü göremeyen WarriorGaming.Unity ve Team NP turnuvadan elenirken, Virtus.pro ve Wings Gaming yarı finale çıkan diğer takımlar oldular.

Ritminden bir şey kaybetmeyen Digital Chaos, yarı finallerdeki rakibi Virtus.pro’yu da rahat bir şekilde mağlup etmeyi bildi fakat finalde Wings Gaming’i 2-1 mağlup eden Newbee karşısındaki ilk maçında tökezledi. İlk oyunundaki yanlışlardan ders alan DC, serinin ikinci oyununda daha baskın gelen taraf oldu. Üçüncü oyunda Newbee bir kez daha erkenden oyunun kontrolünü eline alırken Çinli ekipten Sccc, oynadığı Shadow Fiend ile karşılaşmaya damgasını vurdu ve seride skor 2-1 oldu. DC aldığı mağlubiyet sonrası toparlanmayı bildi ve Dördüncü oyunda özellikle yaptığı kahraman seçimiyle Çinli ekibi köşeye sıkıştırdı. Seride 2-2’lik beraberliği bozan ve DC’nin şampiyonluk koltuğuna oturmasını sağlayan ise Resolut1on oldu. Lifestealer ile oldukça etkili bir performans ortaya koyan oyuncu karşısında Newbee ancak yarım saat tutunabildi ve DC 125.000 dolarlık büyük ödülü evine götüren taraf oldu. Takım böylece tarihinin ilk büyük LAN şampiyonluğunu da elde etti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir