Dota 2

ESL One Manilla şampiyonu Wings oldu

Önemli major turnuvalardan birisi olan ESL One Manilla şampiyonu, açık elemelerden gelen ve finalde Team Liquid’i 3-0 eleyen Wings oldu. Çinli takım, 88.723 euroluk büyük ödülün sahibi olurken, turnuvayı ikinci bitiren Team Liquid de 44.362 euroluk ödülü kazandı.

Filipinlerde düzenlenen ESL One Manilla, büyük bir sürprize sahne oldu. Açık elemelerden gelerek güçlü rakiplerini bir bir eleyen Wings, harika bir performansla turnuvanın şampiyonu oldu. Finalde Team Liquid ile karşılaşan takım, rakibine nefes aldırmazken, seriyi de 3-0 kazandı.

A grubunda mücadele eden Wings, Team Liquid, Complexity ve Mineski ile karşılaşmıştı. Grup aşamasını ikinci olarak bitiren takım, yarı finalde güçlü rakibi Fnatic ile eşleşti. Serinin birinci maçında ağır bir yenilgi alan takım, ikinci ve üçüncü maçlarda geri dönüş gerçekleştirerek Fnatic serisinden 2-1 galip geldi. Team Liquid ise A grubunu birinci olarak bitirerek yarı finalde Empire ile karşılaştı. Rakibine oyun vermeyen TL, 2-0’lık skorla finale yükselmeye hak kazandı.

5 maç üzerinden oynanan ESL One Manilla finali büyük bir çekişmeye sahne oldu. Beklentilerin çok üzerinde bir performans sergileyen Çin ekibi Wings, rakibine bir maç dahi vermeyerek seriyi 3-0 kazandı. Turnuvanın favorilerinden olarak gösterilen Team Secret ve EHOME ise B grubunu üçüncü ve dördüncü bitirerek hayal kırıklığı yaşattı.

Turnuvanın ödül havuzunun dağılımı ise şu şekilde oldu:

  1. Wings: 88.723€
  2. Team Liquid: 44.362€
  3. Fnatic: 22.180€
  4. Team Empire: 22.180€
  5. Team Secret: 11.090€
  6. Complexity Gaming: 11.090€
  7. Mineski: 11.090€
  8. EHOME: 11.090€
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir