Dota 2

ESL Türkiye Dota 2 ligi başlıyor

League of Legends ile birlikte hatırı sayılır bir konuma gelen e-Sporun ülkemizdeki gelişimine Dota 2 sahnesinden de katkı geliyor.Yıllardır süregelen, profesyonel bir organizasyon ile, profesyonel düzeyde sürekli oynanacak bir Dota 2 ligi özlemimiz nihayet sona eriyor. ESL’in organizatörlüğünde düzenlenecek ve devamlı hale getirilecek yeni Türkiye Dota 2 ligi, 25.000 TL ödül havuzuna sahip olacak. ESL’in duyurduğu takvim şu şekilde:

  • Hazırlık Maçları: 6 Şubat-13 Şubat 2016
  • Lig Elemeleri: 20 Şubat-12 Mart
  • Lig Maçları: 19 Mart-24 Nisan 2016
  • Çeyrek Final: 30 Nisan 2016
  • Yarı Final: 7 Mayıs
  • Final: 8 Mayıs 2016

RedBull’un iletişim sponsorluğunu üstlendiği lige başvurular ESL tarafından toplanacak. Lige katılacak takımların henüz kimler olduğu konusunda bir bilgi yer almazken, Türkiye e-Spor sahnesinde aktif olarak faaliyet gösteren Dark Passage ve HWA Gaming’in katılacağı yönündeki söylentiler oldukça kuvvetli bir durumda.

Ülkemizdeki e-Spor sektörüne büyük bir katkı koyacak olan ESL Dota 2 ligi, sahnenin tanıtımında da rol oynayacak. League of Legends’da haftalık turnuvalar düzenleyen organizasyonun böyle büyük bir girişim içerisine girmesi de ülkeye yapılan yatırım bakımından oldukça önemli.

Ülkemizdeki Dota 2 oyuncu kitlesinin kalite ve profesyonel sahneyi takip etme bakımından standartın üzerinde olduğunu söyleyebiliriz. Ülkede oyunun bu profesyonellik seviyesinde oynanması, ülkemizden The International ya da Major turnuvalara bir takım çıkması ihtimalini de şüphesiz yükseltecektir. Bu sevindirici haberin etkilerini hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir