Dota 2

Esportal Invitational Qualifier 2’nin galibi ASUS.Polar

LAN finallerine katılmak için karşılaştıkları Power Rangers’ı oldukça çekişmeli oyunlar sonucunda 3-2 mağlum eden ASUS.Polar bir kez daha kendini gösterdi. Asus Polar, önümüzdeki aylarda gerçekleşecek olan final elemeleri için Hellraisers, Team Empire ve mYinsanity’nin yanında yerini aldı.

İkinci defa gerçekleşen Esportal Invitational Qualifier ASUS.Polar’ın Power Rangers takımını beş oyun sonrasında elemesi ile sona erdi. Esportal Invitational Qualifier’da ikinci defa boy gösteren ASUS.Polar, ilk turnuvada Team Epire karşısında mağlup olmuştu. Power Ranger karşısında iki defa geriye düşmüş olmasına rağmen oyunu bırakmayan ASUS.Polar, sonunda galibiyeti elde eden taraf oldu.

Power Rangers final karşılaşmalarına da beşinci bir oyuncusu olmadan katıldı. Power Rangers’daki oyuncu boşluğunu ise Rus oyuncu GeneRal doldurdu ve doldurduğu pozisyonun hakkını verdi. Akbar “SoNNEikO” Butaev’in oynadığı Chen ve sahip olduğu Aghanim Scepter ile oldukça etkili bir oyun sürdüren Power Rangers büyük ödül olan 2500 Euro’yu oldukça kolay bir şekilde elde edecek gibi görünüyordu. Anca ASUS.Polar etkili bir direniş ortaya koydu ve sonucunda zor da olsa Power Rangers’ı geride bıraktı. İkinci olaran Power Rangers ise eve 1500 Euro ile döndü.

Yarı final maçlarında, izleyenlerin %75’inin favorisi olan Ninjas in Pyjamas ise Power Rangers karşısında ezici bir yenilgi yaşadı. İlk oyuna oldukça etkili başlayan Power Rangers, sadece 15 dakika içerisinde Ninjas in Pyjamas’ı bezdirdi ve galip geldi. İlk maça göre daha dengeli devam eden ikinci karşılaşmada ise, kadrosu sabit olmamasına rağmen Power Rangers tekrar yarın finallerin favorisi olan takımı geride bıraktı.

İkinci defa gerçeleşen turnuvada ilkine benzer olarak alt grupa düşen ASUS.Polar ikinci karşılaşmasında, alt gruba düşmüş bir başka takım olan Alliance ile karşılaştı. İlk turnuvada da aynı şartlar altında Alliance ile karşılaşan ASUS.Polar(tabi o sırada ismi VirtusPro.Polar’dı), ilk karşılaşmalarının aksine Alliance’ın üstesinden kolay bir şekilde geldi. Her iki oyunda normalden daha uzun sürerken ASUS.Polar her ikisinde de galip gelen taraf oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir