Dota 2

Dota 2 Frankfurt Major’ın formatı ve programı yayınlandı

Frankfurt Major’ın başlamasına bir aydan kısa bir süre kala, 16 takımın katılacağı grup aşamasının formatı ve takvimi, organizasyonu düzenleyen ESL tarafından yayınlandı. Ana etkinlik 16-21 Kasım tarihleri arasında düzenlenecekken, grup aşamasındaki maçlar 13-14 Kasım tarihleri arasında oynanacak.

Tıpkı The International’da olduğu gibi grup aşaması Ana etkinlik başlamadan kısa bir süre önce oynanacak ve izleyiciler bu maçları canlı olarak izleyemeyecek. Frankfurt Major’da grup aşamasındaki karşılaşmalar günde 13 saatlik aktiflik ile 13 ve 14 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Format ise Global StarCraft II League’de (GSL) oynandığı gibi belirlendi.

16 takım, her grupta 4 takım olmak üzere 4 gruba ayrıldı. Gruptakiler double-elimination’a benzer bir formatta oynayacakken, ilk iki sırayı alan takımlar Winner’s Bracket’ta turnuvaya devam edecek. Son iki sırayı alan takımlar ise Lower Bracket’ta şanslarını sürdürmeye devam edecekler. Tıpkı The International 5’te olduğu gibi, turnuvadaki her takımın canlı olarak seyircilerin önünde oynama şansını bulunuyor.

Bu format, World Finals’ı kısa bir süre oynanan Major League Gaming’in Dota 2 LAN finalleri için de kullanılmıştı. Bu format sayesinde, grup aşamasındaki maçlarda harika seriler izleme şansını bulmuştuk.

Turnuva Festhalle, Frankfurt’ta düzenlenecek ve turnuvanın ilk 5 gününde katılım ücretsiz olacak. Grand Finals’ı izlemek isteyen seyircilerin ise 50 euro’luk bilet parasını ödemesi gerekiyor.

Turnuvaya katılan takımlar ise şunlar:

İlk defa düzenlenecek olan Dota 2 Major turnuvasının ilki olan Frankfurt Major’ın 3 milyon dolar ödül havuzu bulunmakta. Katılacak 16 takım büyük ödülün sahibi olmak için yarışacak. Biz de turnuvaya bir aydan kısa bir süre kala, organizasyonun ne derecede başarılı olacağını merakla bekliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir