Dota 2

Frankfurt Major’un Şampiyonu OG!

Yeni Major sisteminin ilk turnuvası olan Frankfurt Major’de ipi göğüsleyen ekip OG oldu. Final serisinde favori olan Team Secret’ı 3-1 ile geçen ekip büyük bir sürprize imza atarak 1.1 milyon doların da sahibi olmuş oldu.

Turnuva’ya B Grubu’nda başlayan OG grup maçları sonucunda kendini alt kümede (Losers Bracket) bulmuştu. Alt kümede sırasıyla Fnatic, Mineski, Virtus Pro, CDEC ve EHOME’u eleyen ekip, Losers Bracket finalinde turnuvanın bir diğer favorisi Evil Genuises’i 2-1 ile geçerek adını büyük finale yazdırmıştı. OG’nin şampiyonluğu ile ilgili bir diğer ilginç not ise takımın turnuvaya da bölgesel elemeleri kazanıp katılması. Böylelikle takım, turnuvayı bir anlamda olabilecek en fazla maçı yaparak kazandı.

Final serisinde OG’nin rahat maçlar çıkardığını söylemek yanlış olur. Serinin neredeyse tamamında birbirine çok yakın oyunlar oynanırken özellikle MoonMeander ve Miracle, OG adına öne çıkan isimler oldu. Secret cephesinde ise, EG karşısındaki performansı unutulmazlar arasına giren EternalEnvy, bu sefer eleştiri oklarının odağındaki isimdi. OG adına etkileyici olan, finale kadar kendilerini taşıyan Io, Undying, Phantom Lancer gibi kahramanların çoğunun yokluğuna rağmen sergiledikleri esnek oyun yapısı. Aynı zamanda grup aşamasında sürekli arayış içerisindeyken ana etkinlikteki maçlarda ritimlerini bulmaları da şampiyonluk yolundaki en büyük etken.

Çin’in Shangai kentinde düzenlenecek olan bir sonraki Dota 2 Major turnuvasına kadar OG’nin yapacaklarını şimdiden dört gözle bekliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir