Dota 2

Funn1k MLG Colombus’da Empire için oynayacak

MLG Colombus’a çok az bir süre kalmışken vize başvurusu iki defa reddedilen Maxim “yoky” Kim, takımı Empire ile MLG Colombus karşılamalarında yer alamayacak. Yoky’nin yokluğunda ise Empire elini çabuk tuttu ve geçtiğimiz haftalarda Natus Vincere’den ayrılan Funn1k’ ile geçici olarak takımda yer alması için anlaştı.

En son profesyonel karşılaşmasını Natus Vincere ile 5 Aralık 2014’de Dota 2 Asya Şampiyonası’nda yapmış olan Funn1k, takımdan ayrılışından beri yaklaşık iki ay gibi bir süre için profesyonel sahnede görünmemişti. Profesyonel sahneden bu denli uzak kaldıktan sonra ise Empire’da geçici olarak yer alacak olması doğal olarak bizleri şaşırttı. Çünkü Dota 2 Asya Şampiyonası sonrasında Funn1k’in Ivan “Artstyle” Antonov ile birlikte bir takım kuracağı düşünülüyordu. Geçici oyuncu pozisyonu için Funn1k’in seçilmesinde ise yeterli tecrübeye sahip olması ve ana dilinn Rusça olması etkili oldu.

Na’Vi geçirdiği süre boyunca oldukça başarılı bir performans gösteren Funn1k bu takım ile TI3’de ikinci StarLadder 7 ve 8’de de birinci olmuştu. Ayrıca Na’Vi’den ayrılmasında kısa bir süre önce ise Batrider ve Nyx Assassin kahramanları ile koyduğu performans ile göz doldurmuştu. Bundan ötürü güçlü bir Avrupa takımı olan Empire’da yoky’nin offlane’deki pozisyonunu üstlenecek olan Funn1k’in nasıl bir performans ortaya koyacağını dört gözle bekliyoruz.

Team Empire’ın MLG Colombus kadrosu ise şöyle:

Ayrat ‘”Silent” Gaziev
Andrey “ALWAYSWANNAFLY” Bondarenko
Roman “resolut1on” Fominok
Ilya “ALOHADANCE” Korobkin
Gleb “Funn1k” Lipatnikov

2 Yorum

2 Comments

  1. SinanAlpsoy

    1 Nisan 2015 at 21:05

    Furion’u hatırlamıyorum da Rubick oynayan Kuroky değil miydi?

  2. Bora

    1 Nisan 2015 at 20:07

    Funnik devamlı Rubick ve Furion oynamıyor muydu yav? :D

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir