Dota 2

joinDOTA MLG Pro League Season 1 başlıyor

JoinDota 2014 yılının sonlarına doğru 90.000$ seyahat masrafı desteği dahil olmak üzere toplamda 475.000$’lık bir ödül havuzuna sahip olan, MLG-joinDOTA iş birlikteliğini duyurmuştu. Geçtiğimiz gün içerisinde ise turnuva programı ve ödül paylaşımı açıklandı. Birbirinden büyük isimlerin yer alacağı turnuvanın başlamasına ise sadece bir hafta var.

The International serisine benzer bir bilet yöntemi takip eden joinDOTA MLG Pro League Season 1’de de, alınan her biletten sağlanan gelirin %20’si kadarı ödül havuzuna aktarılıyor. İlk defa duyurulduğunda 75.000$ ödül havuzuna sahip olan turnuvanın ödül paylaşım ise şöyle:

Birinci olan takım toplam ödülün %40’ını,
İkinci olan takım toplam ödülün %25’ini,
Üçüncü olan takım toplam ödülün %15’ini,
Dördüncü olan takım toplam ödülün %10’unu,
Beşinci ve altıncı olan takımlar ise toplam ödülün %5’ini elde edecek.
Ayrıca biletlerden elde edilen gelirin %5’i kadarı da Dünya Şampiyonaları’na katkı sağlayacak.

Bulunduğumuz Ocak ayının 24’ünde başlayacak olan joinDOTA MLG Pro League Season 1, Avrupa, Amerika ve Asya’dan gelen takımların karşılaşmaları ile 21 Mart’a kadar devam edecek.
Lig’de yer alacak isimleri ise; Amerikalar’dan, yakın bir zamanda kadro değişikliği yaşayan EG, Fire ve NoT, Avrupa’dan Alliance, VP.Polar, Empire ve Asya’dan ise MVP.Phoenix, G-Guard ve Invasion gibi büyük takımlar başta çekiyor. Round Robin sistemi ile gerçekleşecek ligde, bütün takımlar birbirleri ile karşılaşacak.

Karşılaşmaların mekanı ise MLG’nin şaşmaz yeri olan, Speed Gaming takımının EternalEnvy, PieLieDie, Aui_2000, singsing ve Arteezy gibi isimleri içeren kadrosu ile Team DK’yı mağlup edip 68.000$’lık ödülü eve götürdüğü Colombus’daki MLG Arena olacak. Güney ve Kuzey Amerika’dan ilk üçe giren takımları, Avrupa’da ilk ikiye giren takımlar ve Asya birincisi birbirleri ile karşılaşacaklar. Karşılaşmalar 10-12 Nisan tarihleri arasında olacak.

Season 1 finalleri de daha önce bahsettiğimiz round robin karşılaşma sistemi ile gerçekleşecek ve bütün takımlar birbirleri ile mücadele edecek. İlk dörde giren takımlar “Stepladder Bracket” adı verilen bir üst gruba çıkacak. Bu grupta üçüncü ve dördüncü olan takımlar üçüncülük için birbirleriyle karşılaşırken, bu karşılaşmanın sonucunda üçüncülüğü elde eden takım ikincilik için bu gruptaki ikinci olan takımla karşılaşacak. Bu karşılaşmanın galibi ise birincilik için Stepladder Bracket birincisi ile karşılaşacak. Bu yüzden bütün takımların birbirleriyle karşılaştıkları mücadeleler oldukça önemli olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir