Kahramanlar

DotA 2 Agility Kahramanları

Ana özelliği Çeviklik olan kahramanlar, silah ve dövüş tekniklerinin ustalarıdır. Saldırı hızlarının ve zırh puanlarının yüksek olmasından dolayı bu tür karakterler genelde Carry ve Ganker rolünde oynanır. Güçleri oyun içi eşyalara dayandığında oyun başında pek güçlü olmamalarına rağmen gerekli altın avantajını yakaladıklarında önlerine geçmek oldukça zordur. Genel olarak tümünü bir başlık altında topladığımız kahramanların hepsine ait detayları, isimlerine veya resimlerine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

80px-Anti-MageAnti-Mage
Bütün büyü tiplerene son getirmeye and içmiş ölümcül ve kıvrak bir savaşcı olan Anti-Mage, ışınlanma yeteneği sayesinde mücadeleye uzaklardan katılır, düşman büyücüleri Mana Break yeteneği ile harap eder ve Mana Void yeteneği ile büyülü yaşamlarına son verir.

80px-BloodseekerBloodseeker
Tam anlamıyla kana susamış bir kahraman olan Bloodseeker kaçmaya çalışan düşmanları Rupture yeteneği ile durdurur ve her öldürdüğü kahraman ile canının eksik kısmını doldurur

80px-Drow_RangerDrow Ranger
Drow Ranger bir diğer ismi ile Traxed, yüksek çeviklik kazanımı sağlayan pasif Marksmanship yeteneği ile düşmanlarına acımasızca saldırırken buzlu oklarıyla onları dondurur.

80px-Shadow_FiendShadow Fiend
Shadow Fiend düşmanlarını Shadowraze yeteneği ile yok ederken ölümlülerin ruhlarını koleksiyonuna katar. Requiem of Souls yeteneği ile de sahip olduğu ruhların gücünü bir anda serbest bırakır.

80px-JuggernautJuggernaut
Türünün son örneği olan Yurnero yıllarca süren eğitiminin meyvelerini, düşmanlarını Omnislash yeteneği ile bir bir keserek ortaya koyar.

80px-RazorRazor
Bir şimşek kadar hızlı olan Razor düşmanlarının saldırı puanlarını emebilir ve Eye of the Storm yeteneğiyle de etrafında düşmanlara zarar verebilir.

80px-MiranaMirana
Ay Prensesi Mirana, düşmanlarını Sacred Arrow yeteneği ile sersemletebilirken Starstorm özelliği ile de gökleri başlarına yıkar.

80px-VenomancerVenomancer
Venomancer düşmanlarını yetenekleri sayesinde zehirler ve yavaşlatır. Poison Nova yeteneği ile de düşmana büyük zarar verir.

80px-MorphlingMorphling
Dalgalar kadar kıvrak olan Morphling savaş meydanına göre şeklini değiştirir. Düşman kahramanlarının suretlerini çalabilir ve dilediğinde onların yerini alabilir.

80px-Faceless_VoidFaceless Void
Zaman, Faceless Void haricinde her canlı için durdurulamaz bir kavramdır. Düşmanlarına saldırmak için zaman üzerindeki tesirinden yararlanan Darkterror, Chronosphere yeteneği ile düşmanlarının etrafındaki zamanı durdurur.

80px-Phantom_LancerPhantom Lancer
Her yaptığı saldırıda kendisine benzeyen bir suret oluşturan Azwaith, düşmanlarını oluşturduğu ilüzyonlar ile yok eder.

80px-Phantom_AssassinPhantom Assassin
Veiled Sisters tarikatına ait olan Mortred’in tek bir yüce amacı vardır. Düşmanlarını yüksek hasara sahip kritik vuruşları ile mahveder.

80px-Vengeful_SpiritVengeful Spirit
İntikam güdüsü ile hareket eden Vengeful Spirit düşmanlarını sersemletir, zırhlarını düşürür ve onlarla kritik durumlarda yerlerini değiştirebilir.

80px-ViperViper
Yukarılardan saldıran Viper, ölümcül ve toksik zehri ile bir bir düşmanlarının icabına bakar. Viper’a saldırma cüretinde bulunanlar da onun zehrinden etkilenir.

80px-RikiRiki
Sis kadar gizemli ve sessiz olan Riki, düşmanlarına görünmeden yaklaşır ve onları sırtlarından bıçaklayarak fazladan zarar verir.

80px-ClinkzClinkz
Geri tepen bir anlaşma yüzünden kemik ve ateş halini almış olan Clinkz intikamını almak için yanan oklarını düşmanın kalbine saplar.

80px-SniperSniper
Silahı ile bir olan keskin nişancı Kardel, uzaktan düşmanlarını şarapnel yağmuruna tutar. Assasinating yeteneği ile de düşmanlarını uzak mesefalerden etkisiz hale getirir.

80px-BroodmotherBroodmother
Örümceklerin annesi olan Broodmother, yavruları ile birlikte bitmek bilmeyen bir açlıkla düşmana saldırır.Ağlarının arasında ise görünmezdir.

80px-Templar_AssassinTemplar Assassin
Bir Tapınak Suikastçisi olan Lanaya düşmanlarını mistik tuzaklar ile yavaşlatır. Gizlendiği yerden saldırırken fazladan hasar verir ve düşmanlarının zırhını azaltır. Psişik bıçakları ile de onların icabına bakar.

80px-WeaverWeaver
Zamanı ören kadim yaratıklardan biri olan Weaver, zamanı kendi avantajına kullanarak düşmanlarını hızlıca öldürür. İsterse zamanda geri bile gidebilir.

80px-LunaLuna
Ay Süvarisi Luna ay ışığını düşmanlarına yönlendirerek hedeflerine zarar verir ve düşmandan düşmana seken Glaive saldırıları ile birden fazla düşmana aynı anda zarar verir.

80px-SpectreSpectre
Spectre ile yalnız kalanın vay haline. Yalnız bir düşmana saldırdığında fazladan hasar veren Spectre Haunt yeteneği ile düşman kahramanlara saldırması için ilüzyonlar oluşturan Spectre istediği zaman bu ilüzyonların yerine geçebilir.

80px-Bounty_HunterBounty Hunter
Nam-I diğer Ödül Avcısı Gondar, düşmanlarını dünyaynın diğer ucuna kadar takip edebilir ve öldürdüğü her düşman için fazladan altın kazanır.

80px-MeepoMeepo
Meepo büyülü silahları ve klonları ile düşmanlarına bir anda büyük hasarlar verebilir. Divided We Stand yeteneği ile kendi klonlarını oluşturan Meepo düşmanlarını köşeye sıkıştırır.

80px-GyrocopterGyrocopter
Emeklilikten dönen Aurel, özel yapım savaş makinesi ile savaş meydanında ki gençlere bir şeyler öğretmek konusunda kararlı.

80px-Nyx_AssassinNyx Assassin
Tanrıça Nyx’e hizmet eden Nyx Assassin, avlarına görünmeden yaklaşır ve işlerini bitrir. Ona geri saldıracak kadar ahmak olan düşmanlarını ise kalın zırhı ile cezalandırır.

80px-SlarkSlark
Kıvrak bir suikastçi olan Slark, saldırıları ile düşman kahramanların özelliklerini çalar ve tehlike içinde hissettiğinde de düşmanlarından kaçmak için kendini bir gölge bulutunun içine gizler.

80px-Lone_DruidLone Druid
Bilge ve yaşlı bir canlı olan Sylla, güvenilir ayı dostu ile düşmanın üzerine atılır. Eğer şartlar gerektirirse kendisi de bir ayıya dönüşebilir.

80px-MedusaMedusa
Güç için güzelliğinden vazgeçen Medusa, Mana’sını kendine zırh eder ve soğuk bakışlarıyla düşmanlarını taşa çevirir.

80px-Naga_SirenNaga Siren
Onurunu geri kazanmak için savaşan Naga Siren, ilüzyonları ile düşmanlarının zırhlarını azaltır ve üstelerinden gelir.

80px-TerrorbladeTerrorblade
Cehennemin içinde ki Cehennemden kaçan Terrorblade düşmanlarını kendi korkuları ile saldırır. İçindeki şeytanı serbest bıraktığında ise etrafına muazzam zarar verir.

80px-Troll_WarlordTroll Warlord
Huysuz ve aksi bir doğaya sahip olan Troll Savaş Lordu sürekli artan saldırı hızı ile kutsanmıştır. Hem yakın menzilden hem de uzak menzilden zarar verme özelliğine sahiptir.

80px-Ember_SpiritEmber Spirit
Ateşin ta kendisi. Ateşi en iyi öğretmen olarak gören Xin, alevli zincirleri ve el çabuklukları ile düşmanlarına ateş hakkında bildiklerini öğretir.

80px-UrsaUrsa
Ormanın bekçisi ve amansız bir savaşcı olan Ursa, düşmanlarını göz açıp kapayıncaya kadar lime lime eder.Sinan Alpsoy

Sinan Alpsoy

Oyunsever, DotA 2 hayranı. Editör.